Porażka Rakowa z Legią Warszawa

W pierwszym meczu nowego sezonu 2020/2021 piłkarze Rakowa Częstochowa przegrali na stadionie w Bełchatowie z Legią Warszawa 1:2 (0:1). Dwa gole dla drużyny Mistrzów Polski zdobył Czeski napastnik Tomas Pekhart, trafienie dla czerwono-niebieskich zaliczył Patryk Kun.

Spotkanie lepiej rozpoczęli legioniści, którzy wyszli na prowadzenie już w 16 minucie. Raków szybko otrząsnął się po stracie bramki i zaczął atakować bramkę strzeżoną przez Artura Boruca. Kto wie jak potoczyłby się mecz, gdyby dwóch żółtych kartek i w konsekwencji czerwonej nie zobaczył w doliczonym czasie gry pierwszej połowy nowy nabytek Rakowa, obrońca Maciej Wilusz. Częstochowianie na przerwę schodzili więc osłabieni i przegrywając 0:1.
Druga część spotkania dobrze zaczęła się dla podopiecznych Marka Papszuna. W 51 min. bramkę dla Rakowa zdobył Kun, po podaniu Marcina Cebuli. Częstochowianie mimo gry w osłabieniu nie ustępowali Legii. Niestety w 84 min. drugą bramkę dla ekipy ze stolicy Polski zdobył Pekhart i ustalił wynik spotkania na 2:1 dla Legii.
Następne spotkanie Raków zagra w sobotę (29.08), kiedy zmierzy się na wyjeździe z Lechią Gdańsk.

Raków Częstochowa – Legia Warszawa 1:2 (0:1)
Gole: Pekhart (16 min.) 0:1, Kun (50 min.) 1:1, Pekhart (84 min.) 1:2
Skład Rakowa: Szumski, Wilusz (czerwona kartka), Petrasek, Piątkowski, Tudor, Sapała, Tijanić (85 min. Papanikolaou), Schwarz, Cebula (79 min. Niewulis), Kun, Gutkovskis (77 min. Musiolik)
Skłąd Legii: Boruc, Karbownik, Jędrzejczyk, Lewczuk (46 min. Wieteska), Rocha (57 min. Mladenović), Antolić (75 min. Kapustka), Gwilia (57 min. Kante), Slisz, Rosołek, Luquinhas, Pekhart (87 min. Martins)