Porażka Rakowa Częstochowa z Arką Gdynia

W meczu 23 kolejki PKO Ekstraklasy, rozegranym w sobotę (22.02) piłkarze Rakowa Częstochowa przegrali z Arką w Gdyni 2:3. Porażka boli, bo nasi piłkarze do 72 min. byli drużyną lepszą i prowadzili 2:0.

W porównaniu z meczem z Legią sprzed tygodnia, trener Rakowa Marek Papszun dokonał kilku zmian w składzie. Do pierwszej „jedenastki” kosztem Piotra Malinowskiego i Ruslana Babenki trafili Miłosz Szczepański i Marko Poletanovic. Do składu po zawieszeniu spowodowanym nadmiarem żółtych kartek powrócił również kapitan Rakowa Tomas Petrasek.
Spotkanie rozpoczęło się fantastycznie dla Rakowa. Już w 2 min przed polem karnym Arki faulowany był Petrasek, a Szczepański kapitalnym uderzeniem z wolnego zdobył pierwszą bramkę dla naszej drużyny. Szybkie objęcie prowadzenia dodało „skrzydeł” naszym zawodnikom, Raków grał agresywnie i całkowicie zdominował Arkę w pierwszej połowie. Częstochowianie mogli podwyższyć prowadzenie, mieli kilka świetnych okazji, min. w 10 min. w poprzeczkę trafił Poletanovic. Dobra gra Rakowa została nagrodzona drugą bramką. W 39 min. rzut rożny wykonywał Peter Shwarz, wrzutkę Czecha głową przedłużył w polu karnym Musiolik i piłka znalazła się pod nogami kapitana czerwono-niebieskich Petraska, który z bliskiej odległości zdobył gola dla Rakowa.
Po przerwie obraz gry niewiele się zmienił, Raków wciąż był drużyną lepszą i co jakiś czas stwarzał sobie dobre okazje do zdobycia trzeciej bramki. Bardzo dobre spotkanie rozgrywali min. Szczepański, Musiolik, Poletanovic i Tudor. Wydawało się, że częstochowianie pewnie wywiozą z Gdyni 3 punkty, jednak od 72 min. rozpoczęło się fatalne 20 minut dla naszych piłkarzy. Najpierw gola głową pod dośrodkowaniu Marciniaka z lewej strony boiska zdobył Mateusz Młyński. W 88 minucie kapitalnym uderzeniem zza pola karnego zdobył lider Arki Marko Vejinovic. W doliczonym czasie gry piłkarze z Gdyni dobili Raków – konkretnie Nemanja Mihajlovic ładnym strzałem z lewej strony pola karnego pokonał Szumskiego i zapewnił Arce 3 punkty.

Arka Gdynia – Raków Częstochowa 3:2 (0:2) – Szczepański (4 min.) 0:1, Petrasek (39 min.) 0:2, Młyński (72 min.) 1:2, Vejinovic (88 min.) 2:2, Mihajlovic (92 min.) 3:2
Arka: Steinbors, Zbozień, Maghoma, Bergqvist, Marciniak, Deja, Młyński, Nalepa (66. Kopczyński), Vejinović, Jankowski (61. Mihajlović), Zawada (65. Serrarens)
Raków: Szumski, Kościelny, Petrasek, Jach, Tudor, Poletanović (65. Babenko), Schwarz, Sapała, Bartl (78. Piątkowski), Szczepański (84. Malinowski), Musiolik