Porażka AZS Częstochowa z Effectorem Kielce 1:3 w ramach 24. Kolejki Młodej Ligi

Kielczanie byli zdecydowanie lepsi w ataku i na przyjęciu. Biało zielonym udało się wygrać tylko w trzecim secie, pokonując gospodarzy do 18 (23:25, 21:25, 25:18, 20:25) Pozostałe partie należały jednak do Kielczan, którzy zwyciężali do 23, 21 i 20. MVP spotkania został wybrany Adam Sobota, grający w Effectorze na pozycji przyjmującego.

A co słychać u seniorów? Wiadomo już kiedy zostaną rozegrane mecze AZS-u z BBTS-em Bielsko-Biała. Pierwszy pojedynek już w ten piątek (13.03.) o 18.30 w Hali Sportowej Częstochowa przy ul. Żużlowej. Rewanż zaplanowano na niedzielę 22 maca o 18.00 w Bielsku.

Stawką jest niestety dopiero 13 miejsce w lidze. Dodajmy, że w przypadku równej liczby tzw. punktów meczowych (trzy za zwycięstwo 3:0 i 3:1, dwa za zwycięstwo 3:2) o wygranej decyduje tzw. złoty set, rozgrywany według zasad tie-breaka.