Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Ponad 14 milionów dla Częstochowy na walkę z koronawirusem

Facebook Twitter

Ponad 14 mln zł dla służby zdrowia trafi do częstochowskich jednostek medycznych z funduszy unijnych. Za sprawą wojewody śląskiego, po części ze środków budżetu państwa oraz wkładu beneficjentów będzie można skuteczniej prowadzić walkę z covid-19.

Część pieniędzy powędruje do Szpitala Specjalistycznego na Parkitce:

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Częstochowie realizować będzie działania za kwotę 7 milionów 700 tysięcy złotych. W tej kwocie: zakupy, wyposażenie, modernizacja infrastruktury szpitalnej, środki ochrony osobistej, środki i urządzenia do dezynfekcji. To wartość działań realizowanych właśnie w tym szpitalu.

Stacja Pogotowia Ratunkowego również otrzyma pokaźne środki z przeznaczeniem na walkę z koronawirusem, mówi Sławomir Gruszka – rzecznik Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach.

2 miliony, 700 tysięcy złotych, które także zostaną przeznaczone na projekt z walką z COVID-19 w Częstochowie. To pieniądze na które składają się unijne środki a także środki z budżetu państwa, środki które przekazują beneficjenci tych działań.

O 5 mln złotych aplikował również Miejski Szpital Zespolony, który potrzebuje dosprzętowienia w czasie trwającej epidemii. Zastrzyk finansowy będzie znaczący, choć niższy od zgłoszonego zapotrzebowania:

4 miliony złotych otrzyma Miejski Szpital Zespolony w Częstochowie. Zostaną przeznaczone na doposażenie szpitala, na zakup sprzętu medycznego, zakup środków do dezynfekcji, sterylizacji a także środków ochrony osobistej i materiały jednorazowe, celem przeciwdziałania koronawirusa.

– dodaje Sławomir Gruszka – rzecznik Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj