Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Policyjne konie gotowe do służby! [FOTO, WIDEO]

Facebook Twitter

Policyjne konie swoje egzaminy zdały na piątkę z plusem i są już gotowe do służby! Zakończyła się właśnie atestacja koni służbowych Ogniwa Konnego Wydziału Prewencji KMP w Częstochowie.

Policyjne konie po atestacji

Pierwszy stopień atestu zdobył młody Sasquatch, co daje mu teraz możliwość pełnienia służby patrolowej w terenie. Natomiast pozostałe 6 doświadczonych koni odnowiło swoje uprawnienia i w dalszym ciągu będą mogły wspierać swoich jeźdźców w służbie.

Policja konna w Częstochowie funkcjonuje od 1998 roku. Obecnie w zespole służbę pełni 10 policyjnych koni, które cyklicznie poddawane są egzaminom oceniającym ich sprawność użytkową. Atestacja, bo tak nazywa się egzamin w formacji konnej, to nic innego jak sprawdzian umiejętności zarówno jeźdźca, jak i konia służbowego. O ile policjant zdaje go raz na poszczególne stopnie – najpierw, żeby zdobyć atest I stopnia, później atest II stopnia, o tyle policyjne wierzchowce, po uzyskaniu pozytywnego wyniku egzaminu II stopnia, muszą go cyklicznie odnawiać co 18 miesięcy. Takie kontrolne egzaminy sprawdzają, czy konie służbowe nadal spełniają wysokie wymagania i są zdolne do pełnienia służby w Policji.

Źródło: Policja w Częstochowie

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 27 maja 2024