Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Policjanci z Myszkowa uratowali tonącego mężczyznę

Facebook Twitter

Policjanci z Myszkowa uratowali tonącego mężczyznę. W ostatniej chwili wyciągnęli z wody 66 -latka i udzielili mu pierwszej pomocy. Wszystko działo się wczoraj (29.07.) w pobliżu rzeki Warty.

Oficer dyżurny myszkowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że przy ulicy Pułaskiego tonie mężczyzna. Patrol drogówki, który był niedaleko natychmiast podjechał w to miejsce. Mężczyzna nie był już w stanie utrzymać głowy nad lustrem wody. Mundurowi widząc całą sytuację
podjęli akcję ratunkową i tuż przy śluzie wyciągnęli mężczyznę na brzeg. Okazało się, że uratowany to 66-letni mieszkaniec Myszkowa. Spacerował przy brzegu, kiedy nagle oślizgnął się i wpadł do wody. Nie umiał sam o własnych siłach wydostać się z wody, był pod wpływem alkoholu. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala.

Jeden z mundurowych na co dzień jest policjantem Ogniwa Patrolowo- Interwencyjnego w Komendzie Powiatowej Policji w Myszkowie. W Policji służy od 12 lat. Ma uprawnienia ratownika Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i sternika motorowodnego. Od 9 lat, co roku w sezonie letnim pełni służbę w Posterunku Wodnym w Poraju. Takich sytuacji w swojej karierze policyjnej miał już kilka.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj