Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Pijani kierowcy w Kłobucku – wyłapani i zatrzymani

Facebook Twitter

Pijani kierowcy w Kłobucku - wyłapani. Ostatnie kontrole trzeźwości kierowców prowadzone przez cały poniedziałek przez kłobucką drogówkę, przyniosły kary dla siedmiu osób. Wsiedli za kierownicę mimo wcześniej spożywanego alkoholu.  

Pijani kierowcy w Kłobucku
fot.policja.pl

Pijani kierowcy wpadli w ramach akcji „Trzeźwy poranek”

Alkohol dla osób za kierownicą może oznaczać tragedię na drodze i poważne przestępstwo zagrożone surową karą. Dlatego policjanci z Kłobucka prowadzili akcję „Trzeźwy poranek” w ramach szerszej kampanii „Prowadzę jestem trzeźwy”. Na terenie powiatu aż siedmiu kierowców prowadziło pojazdy po spożyciu i pod wpływem alkoholu, jeden z nich to rowerzysta. To były intensywne kontrole, w sumie mundurowi sprawdzili prewencyjnie blisko 800 osób. Były osoby pod wpływem i w stanie nietrzeźwości, które mimo to wsiadły do auta.

Na ulicy Brzeźnickiej w Ostrowach nad Okszą, 45-letni kierowca audi miał w organizmie ponad 2,5 promila. W Antonowie zatrzymana została 39-letnia kobieta – kierowała pojazdem mając w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Mandatem w wysokości 2,5 tys. złotych został ukarany 52-latek, który poruszał się rowerem po drodze w Zamłyniu. Miał prawie 1 promil alkoholu.

Sprawą tych osób zajmują się kryminalni z kłobuckiej komendy. Kierowcom grozi wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów lub nawet odsiadka.

Czytaj także: 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 marca 2024