Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Policja w Częstochowie: Jedna ofiara śmiertelna, trzy osoby ranne i dziesięciu nietrzeźwych kierowców

Facebook Twitter

Świąteczny weekend w powiecie częstochowskim przyniósł serię zdarzeń drogowych. Policja podsumowuje: jedna ofiara śmiertelna, trzy osoby ranne i dziesięciu nietrzeźwych kierowców.

Policja w Częstochowie Wielkanoc na drogach powiatu Policyjna akcja Prędkość
Fot. czestochowa.policja.gov.pl

Policja w Częstochowie

Od 29 marca do 1 kwietnia na drogach powiatu częstochowskiego doszło do 38 zdarzeń drogowych, w tym czterech wypadków, które niestety nie obyły się bez ofiar. Jedna osoba straciła życie, a trzy kolejne doznały obrażeń.

Mundurowi, którzy przez cały świąteczny weekend pełnili służbę, skupiali się przede wszystkim na zapewnieniu maksymalnego bezpieczeństwa na drogach. Kontrolowali stan trzeźwości kierowców, prędkość, z jaką się poruszali, a także stan techniczny pojazdów. Szczególną uwagę zwracali na to, czy pasażerowie, w tym najmłodsi, są prawidłowo zabezpieczeni podczas jazdy.

Policjanci nie pozostawali obojętni na wykroczenia i przestępstwa drogowe. Wśród nich największym zagrożeniem okazało się prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu. W ciągu zaledwie czterech dni zatrzymano aż dziesięciu nietrzeźwych kierujących. Ponadto, pięciu kierowców straciło uprawnienia do kierowania pojazdami za przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym, czterech innych zdecydowało się na jazdę bez posiadanych uprawnień.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj