Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Policja od lipca zmieni formę kontaktu. Numer alarmowy 112 i 997 bez zmian

Facebook Twitter

Stare numery telefonów policji wkrótce przestaną działać, warto o tym wiedzieć informuje częstochowska komenda. Na starych zasadach dodzwonimy się na komisariat jeszcze tylko przez miesiąc. Zatem jak dzwonić na policję od wakacji?

W tej sprawie rzecznik częstochowskiej komendy.

Tylko do końca czerwca aktywne będą numery do poszczególnych jednostek policji w całym kraju rozpoczynające się od prefiksu, dla miasta Częstochowy kierunkowy to 34. Jeżeli chodzi o wszystkie numery stacjonarne do podmiotów prywatnych, firm czy przedsiębiorstw, to ten prefiks 34 się nie zmienia. Zmiana dotyczy wyłącznie numerów do jednostek policji. Prosimy zapamiętać, że od 1 lipca numer 47 to prefiks, jakim posługują się wszystkie służby podległe MSWiA, w tym policja czy straż pożarna.

Po nowym prefiksie, kierunkowego numeru nie musimy już wybierać

– mówi podkom. Sabina Chyra-Giereś.

Każdy numer trzeba będzie poprzedzić prefiksem 47, który jest wspólny dla wszystkich jednostek z całego kraju. Jeśli chcemy się dodzwonić do częstochowskiej jednostki, po prefiksie 47 wybieramy numer 858, 4 ostatnie cyfry starego numeru pozostają niezmienne.

Jak instruuje częstochowian rzecznik miejskiej policji, wspólny numer 47 przed zasadniczym telefonem na komisariat czy komendę obowiązywał będzie od lipca wszędzie, w całym kraju. Zmiana ujednolici numery telefonów na policję i docelowo ułatwi kontakt:

Osobom, które jeszcze nie zapoznały się z tymi zmianami, polecamy by chęć skontaktowania się z częstochowskim komisariatem czy wydziałem, poprzedziły odwiedzeniem strony internetowej częstochowskiej policji. Dane te znajdą Państwo w zakładce Kontakt. Zmianie nie ulega numer alarmowy 112.

I to nadal ten numer telefonu policja będzie polecać do wybierana w nagłych i pilnych przypadkach. Instruowała Sabina Chyra-Giereś, rzecznik częstochowskiej policji. Przypomnijmy zmiany numerów telefonów wejdą w życie, zgodnie z zapowiedziami sprzed roku, od 1 lipca.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj