Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Policja Myszków: Dwóch nietrzeźwych kierujących i dwie kolizje drogowe

Facebook Twitter

W Myszkowie policja zatrzymała dwóch nietrzeźwych kierowców w ciągu zaledwie 40 minut. Oba zdarzenia miały miejsce wczoraj (5.03) po godzinie 16:00.  Policja otrzymała zgłoszenia o kolizjach drogowych, które szybko okazały się wynikiem jazdy pod wpływem alkoholu.

Nietrzeźwy kierowca Policja Myszków

Policja Myszków: Zatrzymanie dwóch nietrzeźwych kierowców

Pierwszy zatrzymany to 26-letni obywatel Ukrainy, prowadząc samochód marki Skoda, stracił kontrolę nad pojazdem i wjechał w ogrodzenie posesji. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Drugi z kierowców, 57-letni mieszkaniec gminy Koziegłowy, również nie zapanował nad swoim mercedesem i uderzył w ogrodzenie. Jego stan trzeźwości to ponad 2 promile alkoholu.

Zarówno młodszy, jak i starszy kierowca będą musieli teraz odpowiedzieć przed sądem za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym i prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Grozi im za to kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policja Myszków apeluje

Piłeś, nie jedź! Wsiadanie za kierownicę pod wpływem alkoholu jest bardzo niebezpieczne. Przypominamy również, że przy pogodzie jaka panuje obecnie, czyli obfite opady deszczu, droga hamowania się wydłuża i przyczepność pojazdu jest dużo mniejsza. Kierowco – zwolnij i dostosuj prędkość do tych warunków!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj