Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Połączenie ulicy 1 Maja z Krakowską powstanie. Znamy wyniki przetargu

Facebook Twitter

Znamy już wyniki przetargu na połączenie ulicy 1 Maja z Krakowską. Czy po latach przymiarek, miejskich planów, zdobywania finansowania i zmieniających się koncepcji, zyskamy tak potrzebną przeprawę w centrum?

Połączenie ulicy 1 Maja z Krakowską powstanie. Znamy wyniki przetargu
fot.czestochowa.pl

Wyniki przetargu na połączenie ulicy 1 Maja z Krakowską

Nowa arteria na linii wschód-zachód w ciasnej śródmiejskiej zabudowie jest potrzebna, dla rozładowania korków, usprawnienia komunikacji czy dojazdu między dzielnicami. Większe kontrowersje budzą planowane wyburzenia i ingerencja w tkankę Starego Miasta. To będzie ogromna inwestycja drogowa, co przyznaje MZD, ale pozwoli na odciążenie zatłoczonych alei NMP oraz alei Wolności.

W przetargu pojawiły się cztery oferty. Wygrała firma z Będzina z kwotą 94 mln 721 tys. zł. Ważne że budowa nowego wiaduktu nad linią kolejową nie będzie powodowała istotnych utrudnień w miejskim ruchu. Wykonawca ma wybudować połączenie o długości 1,2 km od ronda Mickiewicza do skrzyżowania ulic Krakowskiej i Księdza Wróblewskiego. Nad torami powstanie wiadukt zamiast kładki dla pieszych.

Planowana jest przebudowa ronda Mickiewicza oraz skrzyżowania przy ul. Krakowskiej. Zabudowę mają chronić ekrany akustyczne.

 To kolejna wyczekiwana przez mieszkańców inwestycja umożliwiająca połączenie dwóch części miasta. Istotna z punktu widzenia nowoczesnego układu komunikacyjnego Częstochowy. Ważne też, że budowa nowego wiaduktu nad linią kolejową nie będzie powodowała istotnych utrudnień w miejskim ruchu ulicznym

– komentuje prezydent Krzysztof Matyjaszczyk.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj