Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zagrożenie hydrologiczne. Jak wygląda sytuacja w Częstochowie?

Facebook Twitter

Jak informowaliśmy Was wczoraj (31.01.), wójt Gminy Kruszyna w powiecie częstochowskim 30 stycznia wydał zarządzenie w sprawie ogłoszenia pogotowia przeciwpowodziowego. Wszystko przez wysoką temperaturę i roztopy a następnie duże opady.

Zagrożenie hydrologiczne

Zagrożenie hydrologiczne

W związku z przekroczeniem stanu ostrzegawczego poziomu wody na Warcie wydano dla mieszkańców ostrzeżenia. Z kolei o tym, jak wygląda sytuacja w Częstochowie-mówi naczelnik Rafał Kusal z Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego:

Rafał Kusal: Póki co, takie niebezpieczeństwo nie występuje, również nie występowało przez ostatni tydzień, gdzie była zwiększona ilość opadów, zwłaszcza w ostatni weekend, nasze rzeki nie osiągały stanów ostrzegawczych, tym bardziej alarmowych. W związku z tym nie było jakichś większych niebezpieczeństw. Na dzień dzisiejszy, wody cały czas opadają kilka centymetrów dziennie i wróciły właściwie już do tych stanów standardowych, które osiągamy na co dzień, oczywiście w tej porze roku, choć co prawda zimy już nie są tak ostre jak kiedyś, stąd właśnie duże opady.

Sytuacja wygląda inaczej na północ od Częstochowy:

Rafał Kusal: Poza Częstochową, czyli w dalszej części powiatu częstochowskiego, a właściwie już dalej Radomska, mamy przekroczone stany alarmowe nawet i są wprowadzone pogotowie przeciwpowodziowe. To jest Kruszyna i Mstów, w którym już tydzień temu wójt podjął taką decyzję i w taki stan wprowadził, z tego co wiem, nie został on odwołany.

Mówił Rafał Kusal, naczelnik Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Częstochowy.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lutego 2024