Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Pod koniec grudnia „wielka siatkówka” zawita ponownie do Częstochowy

Facebook Twitter

To za sprawą I Turnieju im. Lecha Kaczyńskiego, który organizuje KS Norwid. Oprócz naszych siatkarzy w zawodach wezmą udział zawodnicy Skry Bełchatów, Czarnych Radom oraz MKS- u Będzin.

System będzie taki półfinałowy, czyli zwycięzcy pierwszych dwóch spotkań spotkają się w finale, wielkim finale turnieju. Natomiast pokonani zagrają o trzecie miejsce. Turniej będzie rozgrywany 29 i 30 grudnia. 29 my zagramy pierwszy mecz z MKS Będzin, natomiast Skra Bełchatów zagra z Czarnymi Radom, ale to będzie mecz również w ramach Plusligi. Zaległy mecz, który był przełożony z wcześniejszej daty, ale będzie zaliczany do tego turnieju jako jeden z meczów półfinałowych, natomiast odbędzie się w Bełchatowie.

Mówi Radosław Panas – dyrektor sportowy w klubie Exact Systems Norwid. Jak dodaje- dla częstochowskich siatkarzy turniej będzie doskonałym przetarciem przed fazą play-off do której zmierzają zawodnicy w I lidze:

Udało nam się tutaj wykorzystać nasze kontakty z trenerami, z działaczami, bo wszyscy wiedzą i Kuba Bednaruk – trener Będzina, czy Michał Gogol tutaj pracował ze mną w AZSie Częstochowa, Robert Prygiel też grał, także ułatwione mieliśmy zadanie. Wszyscy tutaj bardzo chętnie chcieli z nami współpracować. Oczywiście dograć trzeba było ten mecz ligowy, bo to akurat kolidowało nam w terminarzu, ale udało się to zrobić, dzięki uprzejmości również prezesów tych klubów, także jesteśmy bardzo zadowoleni, znakomita sprawa dla zawodników naszego zespołu, którzy będą mieli po raz kolejny okazję zagrać z najlepszymi zespołami plusligowymi, zobaczyć, na jakim są etapie rozwoju, czy brakuje im dużo dystansu, do umiejętności do bycia i grania w Pluslidze, także uważam, że to będzie bardzo pożyteczny sprawdzian.

Częstochowski klub nie dostał sygnałów, aby plusligowe drużyny wystąpiły w rezerwowych składach:

Myślę, że przyjadą w optymalnych zestawieniach, na pewno trenerzy również będą dawać szansę pogrania rezerwom, bo granie dzień po dniu jest trudne, ale te zespoły mają bardzo długie, szerokie ławki, znakomitych zawodników, także będzie okazja do tego, żeby sprawdzić się z czołowymi zespołami, które są tak jak my w środku sezonu, czyli w optymalnej dyspozycji. My się również cieszymy z tego, że jesteśmy w czubie pierwszoligowej tabeli. Zagramy z Będzinem, który jest na ten moment ostatni w tabeli Plusligi. Zobaczymy, czy to jest jeszcze duża odległość, przeskok, będziemy mieli możliwość sprawdzenia, trener materiał do analizy, chłopcy zobaczą, czy dużo im brakuje, także optymalne zestawienie.

Klub najbardziej żałuje, że tego widowiska sportowego nie będą mogli zobaczyć kibice w hali przy ulicy Jasnogórskiej:

Bardzo nam brakuje kibiców na meczach ligowych czy w ogóle, bo przecież to dla nich gramy, ale te wszystkie mecze tego turnieju będą pokazywane w telewizji na żywo, także będą mogli nasi kibice zasiąść przed telewizorami, zobaczyć te spotkania w telewizorze. Aczkolwiek bardzo już tęsknimy za naszymi kibicami, bo ich wsparcie tu zawsze było nam potrzebne, ale coś za coś. Cieszymy się z jednej strony, że w ogóle możemy grać – to jest bardzo ważne, że mogliśmy ten turniej tutaj zorganizować.

Finał turnieju zostanie rozegrany 30 grudnia. Początek spotkania o 17.30

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj