Norwid Częstochowa przegrał ze Skrą Bełchatów w trzech setach

W meczu 22 kolejki Plus Ligi rozegranym w niedzielę (18.02) w Bełchatowie siatkarze Exact Systems Hemarpol Częstochowa przegrali ze Skrą 0:3 (22;23;12). Norwid Częstochowa bez wątpienia wpadł w spory kryzys, bo była to 7 porażka z rzędu.

Norwid Częstochowa przystąpił do tego spotkania z nadzieją na przełamanie fatalnej passy 6 porażek z rzędu. Pierwszy mecz rozegrany pomiędzy tymi drużynami w Częstochowie zakończył się wygraną beniaminka 3:1, po świetnej grze wykonaniu naszych siatkarzy. Dawało to powody do optymizmu wśród kibiców Norwida.

Pierwszy set zaczął się od wymiany „punkt za punkt”. W ekipie Norwida świetnie prezentował się Dawid Dulski, kończąc niemal każdy atak. Dobrze funkcjonowała zagrywka. To pozwoliło częstochowianom objąć prowadzenie 15:11. Wtedy gospodarze złapali właściwy rytm i szybko doprowadzili do wyrównania 16:16. Mecz ponownie był bardzo wyrównany, oglądaliśmy sporo dobrej siatkówki. Od stanu 21:21 Skra zdobyła 3 punkty z rzędu, wykorzystała drugiego setbola i wygrała 25:22.

Drugi set miał podobny przebieg, z tym, że Norwid Częstochowa osiągnął maksymalnie trzypunktową przewagę (9:6, 14:11). Druga część tego seta niestety znowu należała do gospodarzy. Kilka razy zagrywką trafiony został Damian Kogut. Bardzo dobrze w ekipie Skry prezentował się Bartłomiej Lipiński i Dawid Konarski, którzy dostawali dobre piłki od doświadczonego Grzegorza Łomacza. Końcówka była wyrównana, ale to znowu bełchatowianie rozstrzygnęli ją na swoją korzyść 25:23.

Przegrane dwa pierwsze sety podłamały naszą drużynę. W trzecim i ostatnim secie Norwid Częstochowa nie podjął już walki i poległ 25:12.

Po tej kolejce ekipa z Częstochowy spadła na 14 miejsce w tabeli z dorobkiem 18 punktów. Norwid wciąż jeszcze ma wydaje się bezpieczną przewagę 9 punktów nad ostatnimi w Plus Lidze Czarnymi Radom. W następnych dwóch meczach podopieczni trenera Leszka Hudziaka zmierzą się z Asseco Resovią Rzeszów na wyjeździe (25.02) i Zaksą Kędzierzyn Koźle u siebie (01.03), ale z taką grą o punkty będzie bardzo ciężko.

Skra Bełchatów – Exact Systems Hemarpol Częstochowa (25:22; 25:23; 25:12)

Skład Norwida: Kowalski, Dulski, Sobański, Kogut, Hain, Janus, Jaskuła oraz Boguerra, Keturakis, Borkowski, Espeland