Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Poczuj „Klimaty Częstochowy”: Rusza kolejna edycja konkursu fotograficznego!

Facebook Twitter

Fotografowie do obiektywów! Ruszyła kolejna edycja konkursu fotograficznego „Klimaty Częstochowy”. Jego tematem przewodnim jest oczywiście nasze miasto.

fot. Shutterbug75/ Pixabay

W konkursie może wziąć każdy fotografujący niezależnie od wieku:

Adam Markowski: Ten konkurs jest adresowany do profesjonalistów i amatorów, może przesłać zdjęcie kilkuletnie dziecko, które chwyciło za aparat i rzeczywiście coś ciekawego spostrzegło. Może jakiś senior interesuje się fotografią, to też może przesłać zdjęcie w konkursie. Zachęcamy, dowolna tematyka, ilość miejsc i tematów w Częstochowie jest przeogromna. Można wziąć udział w konkursie.

– zachęca Adam Markowski z Wydziału Promocji Kultury i Sportu, organizator konkursu.

Czas na przesłanie na najlepszych fotek z naszego miasta upływa 18 października:

Adam Markowski: Namawiamy do wzięcia udziału w konkursie. Zdjęcia można przesyłać także za pomocą strony internetowej konkursu www.klimatyczestochowy.pl. Tam jest do wypełnienia formularz, można się zarejestrować. Konkurs organizowany jest przez Wydział Kultury, Promocji i Sportu Urzędu Miasta wraz z Muzeum Częstochowskim i to właśnie w Muzeum Częstochowskim odbędzie się wystawa pokonkursowa w listopadzie.

Konkurs ma bogatą tradycję, to już jego 15. edycja:

Adam Markowski: Formuła delikatnie przez lata się zmieniała. Raz fotografujący mogli przesłać zdjęcia samego miasta – wydarzenia, kultura, klimaty, reportaż. Później była sytuacja, w której można było wysyłać zdjęcia w różnych kategoriach. Natomiast w tym roku mamy jedną kategorię pod nazwą „Fotografia klimatyczna”.

Łączna pula nagród to 3700 zł, a wyboru najlepszych zdjęć dokona Jury w składzie: Justyna Janus, Kamila Skorek, Dariusz Gawroński oraz Łukasz Stacherczak.

Więcej informacji nt. konkursu znajdziecie na stronie internetowej: www.klimatyczestochowy.pl

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 maja 2024