Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Klimaty Częstochowy już na wystawie. Najlepsze zdjęcia do obejrzenia do 10 grudnia

Facebook Twitter

Klimatyczne fotografie z Częstochowy już do obejrzenia na okolicznościowej wystawie w Muzeum. Od kilku dni w Pawilonie Wystawowym w Parku Staszica można oglądać prace wyróżnione podczas tegorocznego, 16 konkursu „Klimaty Częstochowy".

Fot. facebook.com/klimatyczestochowy

Klimaty Częstochowy już na wystawie

Prezentacja zdjęć potrwa do 10 grudnia:

Aleksander Wierny: To bardzo ważny element promocji, bo ta promocja jest skierowana zarówno do mieszkanek i mieszkańców Częstochowy, bo oni mogą dostrzec w tym mieście coś, czego być może na co dzień nie dostrzegają, bo to może dostrzec oko wyszkolone dobrego fotografa. I to pomaga zrozumieć to miasto, czasem dostrzec jego piękno albo takie rzeczy, które na co dzień są ukryte. A z drugiej strony myślę, że ta promocja też działa na zewnątrz, bo tę Częstochowę pokazuje innym jako miasto czasem tajemnicze, czasem niezwykłe, na pewno nieoczywiste, więc to na pewno wzbogaca obraz Częstochowy.

Zaprezentowano na wystawie 38 prac, które zostały wybrane z ogromnej puli 803 nadesłanych zdjęć

– mówi Aleksander Wierny – naczelnik Wydziału Informacji i Komunikacji Urzędu Miasta Częstochowy. Autorzy często potrafią nam pokazać miasto z nieznanej perspektywy. To widać też w tym roku:

Waldemar Deska: Konkurs, to się chyba nie zmienia, bo zawsze fotografowie czy ludzie, którzy się parają fotografią starają się uchwycić jakieś ciekawe momenty, jakieś zmiany, które zachodzą w mieście. Tutaj w tym temacie chyba jakieś tam były okresy mody na fotografię tzw. otworkową, ale to minęło na szczęście i już możemy podziwiać kunszt fotografa, a nie to co się, że tak powiem działo wokół puszki

– swoimi wrażeniami dzieli się Waldemar Deska, jeden z wyróżnionych w konkursie.

Klimaty Częstochowy

Fot. facebook.com/klimatyczestochowy

Przez 16 edycji do „Klimatów Częstochowy” uczestnicy wysłali prawie 15 tys. zdjęć. W tym roku swoje prace prezentuje 25 najlepszych autorów.

Wiesław Radzioch: Troszeczkę czasu nam zajęło, ale w końcu doszliśmy do finałowej takiej dziesiątki i stwierdziliśmy, że to jest właśnie to. Pewien zakres tematyczny jest powtarzalny. Wiadomo, miasto ma swój klimat, natomiast każdy swoje wizje, swój klimat Częstochowy przedstawił inaczej. To jest bardzo szeroka sprawa i to można rozbudowywać. W każdym razie jest bogactwo spojrzeń, każdy widzi to nasze miasto inaczej i o to chodzi

– dodaje Wiesław Radzioch, jeden z jurorów tej edycji. Po więcej obrazów z Częstochowy zajrzyjcie do Pawilonu Muzeum Częstochowskiego w Parku Staszica.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 marca 2024