Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Po tragedii w Koszalinie, Straż Pożarna prowadzi kontrole w escape roomach na terenie całej Polski

Facebook Twitter

Dokładne sprawdzanie tego typu miejsc zostało przeprowadzone także u nas. Kontrole przeprowadzono już w sobotę. W Częstochowie i powiecie sprawdzono łącznie pięć tego typu miejsc - kontrole prowadzono pod kątem bezpieczeństwa przeciwpożarowego, ze szczególnym uwzględnieniem zapewnienia ewakuacji w przypadku wystąpienia zagrożenia w tych obiektach.

W czterech przypadkach stwierdzono nieprawidłowości z zakresu ochronny przeciwpożarowej. Łącznie liczba tych nieprawidłowości to 19! W przypadku trzech obiektów- nieprawidłowości dotyczyły warunków ewakuacji..To najnowsze dane jakie mamy z Komendy Wojewódzkiej PSP. Na stronie jednego z częstochowskich escape room-ów, w dzielnicy Śródmieście, pojawiło się oświadczenie w którym czytamy o ich pełnej gotowości do współpracy z organami państwowymi. Jednocześnie informując o wstrzymaniu działalności do odwołania.

Oświadczenie: https://www.facebook.com/domtajemnicpl/

Właściciele polskich escape roomów łączą się w bólu z rodzinami ofiar pożaru w Koszalinie. Ogrom Państwa straty jest niemożliwy do wyobrażenia. Nasze myśli i modlitwy są z Państwem w tych bolesnych i trudnych chwilach. Z pierwszych docierających do opinii publicznej informacji wynika, że przyczyną tragedii były najprawdopodobniej rażące i niedające się usprawiedliwić zaniedbania w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom gry. Pragniemy, w związku z tym, z całą mocą podkreślić, że w naszej działalności dbałość o bezpieczeństwo i zdrowie graczy jest i zawsze będzie najwyższym priorytetem. Nieustannie dokładamy wszelkich starań, by czas spędzony w naszych pokojach był nie tylko atrakcyjny, ale nade wszystko – bezpieczny. Wstrząśnięci rozmiarami nieszczęścia, wyrażamy nadzieję, że zapowiedziane działania Straży Pożarnej przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa graczy i zapobiegną powtórzeniu się podobnej tragedii w przyszłości. Gwarantujemy pełną gotowość do współpracy z organami państwowymi

Jednocześnie informujemy, że od poniedziałku 7.01.2019 r. wstrzymujemy działalność do odwołania, czekając na szczegółowe wyniki przeprowadzonych kontroli. PS. Wszystkie zakupione wcześniej vouchery będą ważne po ponownym otwarciu, można je również zwrócić, kontaktując się wcześniej telefonicznie lub e-mailem.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lipca 2024