StartWiadomości

Po tragedii w Koszalinie, Straż Pożarna prowadzi kontrole w escape roomach na terenie całej Polski

W czterech przypadkach stwierdzono nieprawidłowości z zakresu ochronny przeciwpożarowej. Łącznie liczba tych nieprawidłowości to 19! W przypadku trzech obiektów- nieprawidłowości dotyczyły warunków ewakuacji..To najnowsze dane jakie mamy z Komendy Wojewódzkiej PSP. Na stronie jednego z częstochowskich escape room-ów, w dzielnicy Śródmieście, pojawiło się oświadczenie w którym czytamy o ich pełnej gotowości do współpracy z organami państwowymi. Jednocześnie informując o wstrzymaniu działalności do odwołania.

Oświadczenie: https://www.facebook.com/domtajemnicpl/

Właściciele polskich escape roomów łączą się w bólu z rodzinami ofiar pożaru w Koszalinie. Ogrom Państwa straty jest niemożliwy do wyobrażenia. Nasze myśli i modlitwy są z Państwem w tych bolesnych i trudnych chwilach. Z pierwszych docierających do opinii publicznej informacji wynika, że przyczyną tragedii były najprawdopodobniej rażące i niedające się usprawiedliwić zaniedbania w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom gry. Pragniemy, w związku z tym, z całą mocą podkreślić, że w naszej działalności dbałość o bezpieczeństwo i zdrowie graczy jest i zawsze będzie najwyższym priorytetem. Nieustannie dokładamy wszelkich starań, by czas spędzony w naszych pokojach był nie tylko atrakcyjny, ale nade wszystko – bezpieczny. Wstrząśnięci rozmiarami nieszczęścia, wyrażamy nadzieję, że zapowiedziane działania Straży Pożarnej przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa graczy i zapobiegną powtórzeniu się podobnej tragedii w przyszłości. Gwarantujemy pełną gotowość do współpracy z organami państwowymi

Jednocześnie informujemy, że od poniedziałku 7.01.2019 r. wstrzymujemy działalność do odwołania, czekając na szczegółowe wyniki przeprowadzonych kontroli. PS. Wszystkie zakupione wcześniej vouchery będą ważne po ponownym otwarciu, można je również zwrócić, kontaktując się wcześniej telefonicznie lub e-mailem.

Zostaw komentarz