Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Wybuch na poligonie w powiecie lublinieckim: eksplozja trotylu zabiła 2 osoby [AKTUALIZACJA]

Facebook Twitter

Jak informuje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego, dzisiaj (25.03.) przed godziną 11.00 na terenie dawnego 13. dywizjonu rakietowego obrony powietrznej doszło do wybuchu trotylu. Nie żyją 2 osoby. Minister potwierdza- to żołnierze.

Wybuch na poligonie w powiecie lublinieckim
fot. jwk.wp.mil.pl

[AKTUALIZACJA 13:55]

Teren dawnego 13. dywizjonu rakietowego obrony powietrznej to obszar, który w dalszym ciągu jest przeznaczony na działania związane z obronnością

– mówi w rozmowie z Radiem Jura, wójt gminy Pawonków, Joanna Wons-Kleta.

Eksplozja trotylu – nie żyje 2 żołnierzy

[AKTUALIZACJA GODZINA 13:45]

Dziś w czasie wykonywania zadań służbowych w Solarni w powiecie lublinieckim zginęło dwóch saperów 5. Tarnogórskiego Pułku Chemicznego. W tych tragicznych chwilach nasze myśli i modlitwy są z Rodzinami żołnierzy. Rodziny są pod opieką wojska. Udzielane jest także wsparcie psychologiczne.

– napisał na platformie X Minister Obrony Narodowej – Władysław Kosiniak-Kamysz.


[AKTUALIZACJA GODZINA 13:13]

Nie były to osoby związane z naszą jednostką

– mówi Karolina Oleszczyk-Kopertowska, rzecznik prasowa Jednostki Wojskowej Komandosów z Lublińca. Jednak nie zdradza, czy był to osoby postronne, czy żołnierze z innej jednostki.

Karolina Oleszczyk-Kopertowska: Nam jest bardzo przykro, że na terenie naszego garnizonu doszło do takiej tragedii. Łączymy się w bólu z tymi osobami, z rodzinami tych osób.

Radio Jura: Czy były to osoby postronne, niezwiązane z wojskiem?

Karolina Oleszczyk-Kopertowska: Nie powiem tego, proszę mi wybaczyć. Nie jestem upoważniona do udzielania tych informacji dlatego, że nie byli to żołnierze ani osoby z jednostki wojskowej komandosów. Ja mogę się wypowiadać, tylko w sprawie tych osób.

– mówi Radiu Jura mjr Karolina Oleszczyk-Kopertowska.

[PISALIŚMY WCZEŚNIEJ]

Wybuch na poligonie w powiecie lublinieckim – 2 osoby nie żyją

Do zdarzenia doszło w Solarni, to powiat lubliniecki. Na terenie wojskowym dawnego 13. dywizjonu rakietowego obrony powietrznej podczas ćwiczeń wysadzania trotylu doszło do zdarzenia, w którym poszkodowane zostały 2 osoby. Jak informuje WCZK, w wyniku obrażeń zmarły.

Działania zabezpieczał zastęp straży pożarnej z Jednostki Wojskowej z Lublińca oraz dwie karetki wojskowe bez lekarza. Po przybyciu na miejsce Zespołu Ratownictwa Medycznego z lekarzem stwierdzono zgon dwóch osób.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj