Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Państwowa Straż Pożarna szkoli się na zamarzniętym akwenie

Facebook Twitter

Państwowa Straż Pożarna dziś ostatni dzień szkoli się z ratownictwa lodowego. W ćwiczeniach udział brali nie tylko zawodowi strażacy, ale także ochotnicy z dwóch jednostek OSP.

Państwowa Straż Pożarna szkoli się z ratownictwa lodowego

Jeszcze dzisiaj ćwiczenia z ratownictwa lodowego na zamarzniętym akwenie w Olsztynie prowadzi Państwowa Straż Pożarna. 12 stycznia trwają od godziny 10 do 12 na terenie zbiornika przy ul. Asnyka.

Marcin Caban: W ćwiczeniach tych biorą udział strażacy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie, zastępy z Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej oraz jednostki OSP Olsztyn oraz OSP Mstów. Ćwiczenia mają na celu doskonalenie technik ratowniczych podczas działań na akwenach wodnych w okresie zimowym, wydobywanie osób poszkodowanych z wody na skutek załamania się lodu, przy użyciu specjalistycznego sprzętu ratowniczego – łodzi, katamaranu, sań lodowych, pneumatycznego podestu ratowniczego, dronów, rzutek ratowniczych do ratowania tonących oraz innego sprzętu będącego na wyposażeniu straży pożarnej.

Na miejscu również prelekcja i pogadanka z zakresu bezpieczeństwa na lodzie, dlatego warto sprawdzić jakie cenne rady mają strażacy, informował mł. bryg. Marcin Caban z Komendy Miejskiej PSP w Częstochowie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj