Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Po dwóch miesiącach przerwy częstochowianie znów tłumnie odwiedzają salony fryzjerskie

Facebook Twitter

Usługi działają po wznowieniu pracy w specjalnym trybie z zalecanymi środkami ostrożności. Tworzą się kolejki i często obowiązują u stylistów zapisy.

fot. guvo59 /pixabay.com

Odwiedziliśmy jeden z salonów, gdzie praca trwa od rana do wieczora:

Bardzo dużo klientów, telefony się urywały i tak naprawdę cały czas wchodziły nowe osoby z ulicy. Mimo tego, że jeszcze nie było oficjalnej informacji, klientki już dzowniły by się umówić z wyprzedzeniem na wizytę. Był wielki entuzjazm, że zobaczę się znowu z klientami i tak naprawdę ruszyliśmy do pracy ze zdwojoną siłą.

– mówi Monika Rybak – fryzjerka z jednego z częstochowskich salonów. Specjaliści, którzy strzygą, koloryzują i przycinają muszą trzymać się nowych określonych zasad wykonywania usług:

Oczywiście płyn do dezynfekcji na wejście dla klientów, praca w rękawiczkach i maseczkach. Klienci muszą również muszą tego przestrzegać (…) oraz oczywiście musimy zwarać uwagę na dezynfekcję klamek, foteli oraz powierzchni płaskich.

Nie mogłem się doczekać dosyć długi okres czasu. Bardzo fajnie mieć znowu porządną fryzurę. Nieukrywam, że dwa razy pomogła mi siostra, która mnie obcięła.

– dodaje stylistka Monika Rybak oraz jeden z klientów. Od minionego poniedziałku równie duże oblężenie przeżywają salony kosmetyczne.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 marca 2021