Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Placówki oświatowe zamknięte. Znamy szczegóły zarządzenia

Facebook Twitter

Wszystkie placówki oświatowe, czyli żłobki, przedszkola, szkoły i uczelnie wyższe zamknięte od poniedziałku na dwa tygodnie. Decyzję podjęto na posiedzeniu rządowego centrum zarządzania kryzysowego.

O szczegółach tego zarządzenia mówi Włodzimierz Tutaj rzecznik Urzędu Miasta Częstochowy:

Zgodnie z decyzją Ministra Edukacji Narodowej od 12 do 25 marca funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym czasie placówki oświatowe zarówno publiczne jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno – wychowawczych. To decyzja wynikająca z konieczności walki z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Równocześnie apeluje się do rodziców, którzy są w stanie zapewnić opiekę dzieciom, by już od jutra (12.03.) wstrzymali się z wysyłaniem ich do szkół czy przedszkoli.

12 oraz 13 marca w przedszkolach oraz szkołach podstawowych nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczne, a jedynie opiekuńcze. Od jutra (12.03.) uczniowie szkół ponadpodstawowych nie przychodzą do szkół. Od poniedziałku 16 marca do przedszkoli i szkół podstawowych już nie przychodzą żadni wychowankowie tych placówek. Nauczyciele pozostają w gotowości do pracy. To jest stan wyższej konieczności, w związku z tym te działania organizacyjne podejmują już dyrektorzy w porozumieniu z Wydziałem Edukacji i kuratorium.

– dodaje Włodzimierz Tutaj rzecznik Urzędu Miasta.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj