Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Plac Biegańskiego na zielono. Jak się zmieni to miejsce? Sprawdź!

Facebook Twitter

Plac Biegańskiego się zmieni? Samorząd zamierza sfinansować przebudowę z funduszy unijnych, więc jest jeszcze czas, żeby o nim dyskutować o pomyśle - zachęca do tego prezydent Matyjaszczyk.

Plac Biegańskiego w Częstochowie

Plac Biegańskiego w Częstochowie się zmieni? Koncepcję zazielenionego Placu poznali wreszcie wszyscy mieszkańcy Częstochowy. Magistrat przedstawił pomysły, które w wizualizacje przeobrazili architekci krajobrazu. Specjalny film opublikował już prezydent miasta.

Plac Biegańskiego to serce Częstochowy, dlatego powinien być przyjazną dla wszystkich przestrzenią –

informuje Krzysztof Matyjaszczyk, prezydent Częstochowy.

Miasto zebrało opinie i sugestie dotyczące potrzebnych zmian. Architekci uwzględnili w swoim projekcie powtarzające się wnioski, jak: fontanna, więcej zieleni, całoroczna kawiarenka, miejsce do siedzenia w cieniu, a nawet dodatkowe trawniki. Wizualizacje przedstawiają też wysokie, efektowne konstrukcje przypominające drzewa, które mają oplatać rośliny pnące. Czy pomysły znajdą się w ostatecznym projekcie przebudowy? Czas pokaże.

Władze miasta ciągle czekają na uwagi, które mogą wzbogacić już przygotowane przymiarki. Prezydent podkreśla, że plac miałby być prawdziwą wizytówką, a nawet atrakcją turystyczną Częstochowy.

FB K. Matyjaszczyk

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj