Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

PKP Polskie Linie Kolejowe: W świąteczny weekend zmiana czasu, wpłynie to na ruch pociągów

Facebook Twitter

W świąteczny weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni, oznacza to dobę o godziną krótszą i kłopot dla osób, które akurat w czasie świąt pojadą koleją. 

PKP Polskie Linie Kolejowe

Jeśli będziecie się w nocy z 30 na 31 marca przemieszczać się pociągiem z Częstochowy w inne części kraju, choćby na świąteczne spotkania, warto pamiętać, że w trakcie nocnej podróży czas przyspieszy. Wskazówki zegarów zostaną przesunięte o 60 minut do przodu, z godziny 2:00 na 3:00.

PKP Polskie Linie Kolejowe uwzględniły zmianę czasu w rozkładzie jazdy

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. uwzględniły zmianę czasu w rozkładzie jazdy i przygotowane są do sprawnego prowadzenia ruchu pociągów. Dlatego niektóre pociągi wyjadą w trasę według czasu zimowego, a dojadą do celu już według czasu letniego. Dotrą one do stacji docelowych zgodnie z przygotowanym rozkładem, a czas przejazdu nie zmieni się. Zmiana czasu obejmie ponad 40 pociągów, w tym też składy Kolei Śląskich. Szczegółowe informacje o kursowaniu pociągów można uzyskać u wszystkich kolejowych przewoźników.

Dla porządku dodajmy, że składy wyjeżdżające w niedzielę 30 marca po godzinie 3:00 już czasu letniego, będą kursować zgodnie z obowiązującym rozkładem jazdy.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 27 maja 2024