Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Pijana 44 latka podjechała samochodem do restauracji zamówić jedzenie i … uderzyła w twarz policjanta

Facebook Twitter

44-letnia częstochowianka będzie miała nie małe kłopoty. Kobieta przyjechała do jednej z sieciowych restauracji dla kierowców, ale jak się okazało była pijana. Policjantów o tym, ze wsiadła za kierownicę po alkoholu powiadomili świadkowie.

Okazało się, że 44 latka, miała w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. Na tym jednak sprawa się nie kończy. Jak informuje Komenda Miejska Policji, zdenerwowana interwencją mundurowych kobieta, uderzyła w twarz jednego z policjantów. Teraz 44-latka odpowie nie tylko za jazdę pod wpływem alkoholu, ale również za naruszenie nietykalności funkcjonariusza, za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Pijany kierowca stwarza realne zagrożenie bezpieczeństwa na drodze. Dziękujemy świadkom za szybką reakcję. Taka właśnie wzorowa postawa wpisuje się w hasło kampanii „Nie reagujesz – akceptujesz”. Reagujmy, kiedy widzimy, że za kierownicę wsiada nietrzeźwy. Czasami wystarczy jeden telefon, aby nie dopuścić do tragedii, w której mogą ucierpieć niewinne osoby.

Kierowco, bądź świadomy konsekwencji prawnych:
• Prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 2 lat.
• W sytuacji, gdy nietrzeźwy kierowca spowoduje wypadek, którego skutkiem jest śmierć lub ciężki uszczerbek na zdrowiu, sąd może wymierzyć mu karę nawet 12 lat więzienia.
• Ponadto sąd może orzec co najmniej 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.
• Osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości musi się liczyć również z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Sąd obligatoryjnie nakłada na takiego kierowcę świadczenie pieniężne w wysokości od 5 000 do 60 000 złotych.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj