Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Obywatelskie zatrzymanie w Jawornicy. Nietrzeźwy kierowca miał 2 promile

Facebook Twitter

W środę (06.12.) policjanci z Lublińca zatrzymali 62-letniego kierowcę, który zdecydował się prowadzić samochód w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało prawie dwa promile alkoholu w organizmie mężczyzny.

fot. lubliniec.policja.gov.pl

Do zatrzymania doszło w Jawornicy (gm. Kochanowice) dzięki szybkiej reakcji świadka, który zauważył nietrzeźwego kierowcę i zdecydował się powiadomić policję. Zgłaszający uniemożliwił mężczyźnie dalszą jazdę, co prawdopodobnie uchroniło wielu uczestników ruchu drogowego przed niebezpieczeństwem.

Na miejsce wezwani zostali funkcjonariusze z lublinieckiej drogówki, którzy potwierdzili stan nietrzeźwości kierowcy. Teraz 62-latek odpowie za swoje czyny przed sądem. Za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności.

Nietrzeźwy kierowca miał 2 promile fot. lubliniec.policja.gov.pl

Zdecydowana postawa świadka przeciwdziałała potencjalnej tragedii, która mogła się wydarzyć na śliskiej drodze. To zdarzenie jest doskonałym przykładem jak powinniśmy reagować na nietrzeźwych kierowców na drodze, wpisując się w założenia kampanii „Nie reagujesz-akceptujesz”.

Pamiętajmy, że jazda po alkoholu jest ogromnym zagrożeniem dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Brak reakcji na osoby, które po spożyciu alkoholu wsiadają za kierownicę, może prowadzić do niebezpiecznych sytuacji, a nawet tragedii.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 marca 2024