Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Pierwszy tydzień Częstochowskiego Roweru Miejskiego

Facebook Twitter

W tym czasie rowery wypożyczono ponad 5200 razy. Najpopularniejsze stacje to te zlokalizowane w centrum miasta. Oprócz Placu Biegańskiego, najchętniej wypożyczano jednoślady na Dekabrystów/Armii Krajowej i przy Promenadzie.

Statystyki ocenił dla nas rzecznik w magistracie Włodzimierz Tutaj:

W ciągu tego tygodnia funkcjonowania systemu Częstochowskiego Roweru Miejskiego mamy już ponad 5000 wypożyczeń i około 3700 użytkowników. Myślę, że jest to wynik bardzo dobry. Oczywiście część osób rejestrowała się jeszcze zanim system ruszył, w tej chwili użytkowników lawinowo przybywa. Z tego co wiemy, takie najpopularniejsze dni to był wtorek poświąteczny, ale także środa i czwartek. Mam nadzieję, że po tych pierwszych doświadczeniach będziemy mieli szansę na rozwój tego systemu w niedalekiej przyszłości.

Każdy rower ma za sobą średnio 30 wypożyczeń. Co ważne, z systemu mogą korzystać również osoby zarejestrowane w innych systemach Nextbike, a operator działa na terenie całego kraju, w ponad 20 miastach. Jak się sprawdzają miejskie zielone rowery w Częstochowie? Użytkowników pytał Mariusz Osyra:

Najpopularniejsze trasy częstochowian to przejażdżki między Placem Biegańskiego, a Tysiącleciem, Alejami oraz między Halą Polonia i Promenadą Niemena. Średnio cykliści na rowerach spędzali jak dotąd 16 minut. System ma się rozrastać, ewoluować, oczywiście w miarę potrzeb:

Firmy będą zainteresowane takimi stacjami w pobliżu swojej siedziby. Przypuszczam, że mogą być to centra handlowe, ale także duże firmy zatrudniające większą liczbę pracowników z terenu miasta. Zobaczymy jak system będzie się sprawdzał, zobaczymy jak będzie recenzowane działanie rowerów. Mam nadzieję, że nie będzie żadnych problemów – dodaje Włodzimierz Tutaj.

Wszelkie szczegóły można znaleźć na dedykowanej systemowi stronie internetowej: rower.czestochowa.pl.

Rozmawiał Mariusz Osyra.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 lutego 2023