Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Pierwsza w tym roku sesja Rady Miasta Częstochowy. Ma zapaść kilka ważnych decyzji

Facebook Twitter

W czwartek (25.01.) w południe spotkają się miejscy radni podczas pierwszej w nowym roku sesji Rady Miasta Częstochowy. Jakie zagadnienia trafią pod ich obrady?

Budżet obywatelski w częstochowie
Fot. czestochowa.pl

Sesja Rady Miasta Częstochowy

Radni mają do podjęcia decyzję w sprawie zmian w budżecie miasta Częstochowy na rok 2024 i zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej. Jak zwykle pojawi się na początku roku kwestia dotacji dla miejskich jednostek jak cmentarz komunalny czy Centrum Integracji Społecznej. Rada pochyli się nad „Programem Ochrony Zdrowia Psychicznego dla Miasta Częstochowy do roku 2030” oraz dofinansowaniami inwestycji z zakresu ochrony środowiska-to między innymi coraz popularniejsza wśród częstochowian fotowoltaika.

Radni mogą też zgodzić się lub nie na sprzedaż kolejnych miejskich działek, samorząd wystawi co najmniej trzy takie lokalizacje. Planowane jest przekształcenie i zmiana siedziby Szkół Specjalnych Przysposabiających do Pracy nr 5 i nr 28 w Częstochowie.

Dodatkowo radny Piotr Wrona chce nadać nowemu rondu u zbiegu ulic Św. Barbary, Św. Jadwigi i Głównej nazwę Rondo Błogosławionej Rodziny Ulmów.

Styczniowe obrady ruszają o godz. 12.00. Można zobaczyć je TUTAJ.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj