Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Pary korzystające z in vitro część przygotowań będą mogły odbyć na miejscu

Facebook Twitter

Pary zakwalifikowane do kolejnej edycji miejskiego programu in vitro część niezbędnych procedur będą mogły przejść na miejscu. To efekt podpisania przez miasto umowy z katowicką Kliniką Leczenia Niepłodności, która będzie działać także w swojej częstochowskiej filii.

Chodzi o stworzenie ułatwienia dla osób, które będą chciały skorzystać z dofinansowań w tym programie.

– mówi naczelnik Wydziału Zdrowia w Częstochowie Grażyna Stramska-Świerczyńska. Przypomnijmy że nowa edycja miejskiego programu dofinansowania in vitro jest nadal w fazie przygotowań. Pracujący nad nią eksperci mają skonstruować zapisy tak, aby były uzupełnieniem programu ministerialnego. Część przygotowań pacjentki przejdą tym razem w Częstochowie, co powinno być atrakcyjniejsze dla par rozważających skorzystanie z dofinansowania.
1leczenie1706

– mówiła Grażyna Stramska-Świerczyńska z magistratu. Prawdopodobnie jeszcze w czerwcu program trafi do Agencji Oceny Technologii Medycznych, która będzie mieć dwa miesiące na wydanie opinii. Aby program mógł doczekać się realizacji musi go przyjąć jeszcze Rada Miasta. Wybór par do programu możliwy będzie jesienią.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lipca 2024