Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Odcinek Jesiennej zamknięty dla ruchu. Zmiany w organizacji ruchu weszły w życie od poniedziałku

Facebook Twitter

Jeszcze więcej utrudnień, tym razem na południu miasta. W poniedziałek 20 czerwca drogowcy zamknęli odcinek ul. Jesiennej, od Rutkiewicz do ul. Marusarza. Wszystko z powodu trwającej rozbudowy ul. Jesiennej. Konieczne było wprowadzenie zmienionej organizacji ruchu.

W tym rejonie możliwy jest jedynie ruch związany z dojazdem mieszkańców do posesji. O nowe zasady ruchu w tej części Częstochowy pytamy w zarządzie dróg.

Maciej Hasik: Będą one dotyczyły raczej ruchu lokalnego. Na rozbudowywanym odcinku ul. Jesiennej jest niemożliwy od dłuższego czasu przejazd przez łącznik Jesienna – Rydza-Śmigłego i Jesienna i Rydza-Śmigłego są na tym łączeniu ulicami nieprzejezdnymi, ale na budowie i rozbudowie ul. Jesiennej trwają prace i tam zmiana organizacji ruchu od poniedziałku. Tam właśnie ruch lokalnym tymczasowa organizacja ruchu na odcinku od Wandy Rutkiewicz do ul. Stanisława Marusarza.

Jak mówi Maciej Hasik z MZD w Częstochowie, na zakończenie prac na południu miasta musimy poczekać do przyszłego roku. Na razie trzeba się liczyć z kłopotami komunikacyjnymi w rejonie Jesiennej.

Maciej Hasik: Odcinek ten będzie zamknięty z wyjątkiem dojazdu mieszkańców do posesji, który oczywiście będzie umożliwiony. Uważajmy jednak – ul. Jesienna jest w potężnej rozbudowie i ta inwestycja już w przyszłym roku zmieni zupełnie układ komunikacyjny w południowej części miasta.

Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie przeprasza za utrudnienia.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 lipca 2024