Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Utrudnienia na Zawodziu. Przebudowa ulicy Złotej w ostatniej fazie

Facebook Twitter

Remont ul. Złotej zbliża się ku końcowi, ale do wykonania są jeszcze zasadnicze prace w obrębie skrzyżowania tej ulicy z Mirowską czy Srebrną. Ten ostatni etap wymusza wprowadzenie zmian w organizacji ruchu na Zawodziu. Kierowcy największych utrudnień powinni spodziewać się w rejonie skrzyżowania ul. Mirowskiej, Srebrnej i Złotej.

Naprawa ulic w mieście Powiat częstochowski szykuje sporo remontów dróg

Od dziś zamknięcia, zwężenie na Mirowskiej i przesunięcia przystanków MPK:

Maciej Hasik: Zajęcie części jezdni w obrębie tarczy skrzyżowania tak, by dla ruchu pozostawiony był pas o szerokości minimum 3 metrów. Ruch ulicą Mirowską będzie odbywał się wahadłowo po południowej stronie skrzyżowania. Zastosowane zostanie sterowanie za pomocą sygnalizacji świetlnej. Zamknięcie dla ruchu wlotu ul. Srebrnej. Dla zamkniętego wlotu ul. Srebrnej wyznaczony zostanie objazd ulicami Mirowską, Morenową i Srebrną.

– informuje o wprowadzanych zmianach, do których musimy się przyzwyczaić – Maciej Hasik – rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg. W związku z ostatnim etapem przebudowy ul. Złotej są też utrudnienia w ruchu pieszych czy pasażerów autobusów:

Maciej Hasik: Zakaz ruchu pieszych w obrębie prowadzonych prac. Istniejący przystanek autobusowy zostanie tymczasowo przeniesiony poza rejon robót. Prosimy o cierpliwość i o zachowanie ostrożności w obrębie tego skrzyżowania Mirowska-Srebrna-Złota tak, by umożliwić w najwyższym stopniu sprawne przeprowadzenie tej ostatniej fazy budowy. Przypomnijmy, że oprócz nowej infrastruktury po zakończeniu tych prac ma się na ul. Złotej pojawić po wielu latach przerwy na powrót komunikacja miejska.

Co najważniejsze dla kierowców i mieszkańców: kiedy zakończy się cała inwestycja?

Maciej Hasik: Budowa nowej ulicy złotej wchodzi w swoją ostatnią fazę i zgodnie z terminem pierwotnym, niezmiennym od samego początku, latem wykonawca zapowiada, że do końca wakacji będzie ul. Złota oddana mieszkańcom już w nowej odsłonie, ale od tego czasu czeka nas ostatni etap realizacji.

– deklarował Maciej Hasik z częstochowskiego MZD.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj