Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Nowy sezon artystyczny w Teatrze Mickiewicza rozpoczyna się 18 sierpnia

Facebook Twitter

W najbliższą środę, 18 sierpnia, czyli jeszcze w wakacje Teatr im. Adama Mickiewicza rozpoczyna nowy sezon artystyczny. Zaprezentuje na początek sztukę „Fałsz" w reż. André Hübnera-Ochodlo.

W piątek, 20 sierpnia pokaże spektakl „Pannonica” w reż. Pawła Szumca. W weekend na widzów będą czekać muzyczne przedstawienia: najpierw „Zaczarowany koń”, a potem „Rytm w sercu” w reż. Roberta Dorosławskiego. Aktorzy pracowali w tym roku dłużej i muszą skrócić swój urlopowy okres:

Pracowaliśmy prawie do połowy lipca. Teraz zaczynamy już nasze granie w nowym sezonie artystycznym od 18 sierpnia. To oczywiście wszystko spowodowane jest pandemią, tym, że nie mogliśmy grać tyle, ile chcieliśmy wcześniej. Nie wiemy co nam przyniesie jesień, co nam przyniesie przyszłość, w związku z tym trochę wcześniej wróciliśmy z wakacji i gramy póki jest to możliwe.

Częstochowski teatr jeszcze w sierpniu kusi widownię wakacyjnymi cenami biletów, informuje nas dyr. Robert Dorosławski. Ostatnie tytuły będzie można sobie przypomnieć lub obejrzeć po raz pierwszy:

Rozpoczynamy 18 sierpnia. Powrócą na afisz wszystkie tytuły realizowane w okresie pandemii, a więc zaczynamy od „Fałszu”, potem będzie „Pannonica”, „Dziewiąty dzień księżycowy”, „Cudowna terapia”, muzyczne rzeczy, koncerty – „Zaczarowany koń. Piosenki lat pięćdziesiątych.” i nowy koncert także z muzyką wykonywaną na żywo przez zespół Makabudna. To się na razie nazywa „Rytm w sercu”. Zupełnie przedpremierowo pokażemy to w niedzielę 22.08. To nie jest jeszcze dzieło skończone.

Są i dalsze plany repertuarowe a także powrót do grania w plenerze. Aktorzy zostali zaproszeni do udziału w festiwalu który zagości na terenie Starego Miasta:

Powrócimy także po dłuższej przerwie do „Łysej śpiewaczki”, pokażemy w teatrze na scenie kameralnej w ostatni weekend sierpnia a później plenerowo podczas festiwalu Kultury Alternatywnej, realizowanego przez Fundację Oczami Brata, za konduktorownią przy ul. Piłsudskiego. Bajka „Trzy świnki” zagości w ostatnią sobotę o godz. 11:00. Wszystko dziać się będzie jeszcze w sierpniu.

Do zapoznania się jeszcze z wakacyjnym repertuarem w nowym sezonie teatralnym zachęcał Robert Dorosławski, dyrektor Teatru Mickiewicza.

Repertuar znajdziecie TUTAJ.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2024