Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Wakacje w OKF-ie: Co w sierpniu?

Facebook Twitter

Wakacje na półmetku. OKF z licznymi propozycjami także na sierpień, będą pokazy filmowe i warsztaty artystyczne dla dzieci.

fot. okf.czest.pl

Wakacje w OKF-ie

Znany już widzom OKF-u, cykl Młody Iluzjonista, w sierpniu przemianowuje się na Wakacyjnego Iluzjonistę, w ramach którego wyświetlonych zostanie 5 tytułów animacji i filmów dla najmłodszych.

Filmy będą prezentowane w każdym tygodniu wakacji, od czwartku do niedzieli.

OFERTA FILMOWA

DZIKA BANDA 3 – 6.08, godz. 11.00

lektor, 10+ | Francja 2022, 103 min., reż. Pierre Salvadori

Dzika banda to czwórka 12-letnich uczniów. Podejmują się szalonego wyzwania – podpalenia fabryki, która od lat zanieczyszcza ich rzekę. Niestety, nie mogą dojść do porozumienia jak to zrobić. Dla znalezienia równowagi zaprzyjaźniają się z Aimé, odrzuconym i samotnym podrostkiem. Czy nastolatkowie zdołają się dogadać i stawić czoła groźnemu szefowi fabryki, która niszczy okoliczną przyrodę?

KICIA KOCIA NA PIKNIKU 10 – 13.08, godz. 11.00

animacja, dubbing, b.o. | Polska 2023, 45 min., reż. Marta Stróżycka

Filmowe opowieści na podstawie książek Anity Głowińskiej. Rezolutną kotkę czekają nowe przygody. Razem ze swoimi wiernymi przyjaciółmi Packiem, Adelką i Juliankiem uda się na basen, plażę i oczywiście na piknik! Zobaczymy też, jak poznaje nowego kolegę podczas gry w piłkę i uczy się ważnych rzeczy bawiąc się w sklep. Zestaw zawiera 7 odcinków.

LASSIE. NOWE PRZYGODY 17 – 20.08, godz. 11.00

dubbing, 6+ | Niemcy 2023, 92 min., reż. Hanno Olderdissen

Rozpoczynają się letnie wakacje. Flo i jego ukochany pies Lassie wyruszają w podróż na farmę ciotki Flo, która mieszka ze swoimi dziećmi i sunią rasy jack russell terrier. Kiedy Flo i ich nowi znajomi dowiadują się o znikających w wiosce psach postanawiają się tym zainteresować, wytropić złodziei i uratować porwane psy.

MAVKA I STRAŻNICY LASU 4 – 5.08 godz. 13.00, 11.08 godz. 13.00, 24 – 27.08 godz. 11.00

animacja, dubbing, 6+

Olśniewająca oprawą plastyczną ukraińska animacja familijna, inspirowana starosłowiańskimi mitami i podaniami. Magiczna opowieść o tym, że prawdziwe szczęście osiągnąć można tylko żyjąc w zgodzie z siłami natury. Mityczna strażniczka lasu musi bronić skrytego w puszczy źródła życia przed chciwością bezdusznej księżniczki.

MIĘDZY NAMI ŻYWIOŁAMI 31.08 – 3.09, godz. 11.00

animacja, dubbing, 6+ |USA 2023, 93 min., reż. Peter Sohn

Najnowsza animacja Disneya i Pixara. Akcja filmu rozgrywa się w Żywiołowie, mieście zamieszkanym przez przedstawicieli ognia, wody, ziemi i powietrza. Iskra- twarda, sprytna i ognista dziewczyna – zaprzyjaźnia się z zabawnym, płynącym z prądem chłopakiem imieniem Wodek. Ich znajomość wywraca świat Iskry do góry nogami i sprawia, że bohaterowie zaczynają na nowo odkrywać otaczający ich świat.

МАВКА. ЛІСОВА ПІСНЯ | 12.08, godz. 13.00

animacja, ukraiński dubbing, 6+

Ukraina 2022, reż. Oleg Malamuzh, Oleksandra Ruban | сеанс з українським дубляжем (seans w wersji ukraińskiej, bez polskiego dubbingu)

Десь у далеких нетрях чарівного лісу ховається джерело життя, яке охороняє чарівна Мавка. Жодна людина не турбувала тутешній вічний порядок, а тварини та міфічні істоти, що мешкають у цій місцевості, не мали нагоди зазнати страху. Тому поява талановитого музиканта Луки в лісі стає справжньою подією. Мавка і Лука незабаром стають нерозлучними, а почуття між ними розквітають, як чарівна квітка.

ANIMOCJE

To wakacyjny cykl warsztatów plastycznych, którym towarzyszą projekcje animacji z Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych, organizowanego już od 2011 roku w Bydgoszczy. To właśnie wyświetlane w trakcie warsztatów animacje posłużą za inspirację w procesie twórczym uczestników.

Liczba miejsc na warsztaty plastyczne jest ograniczona. Wstęp jest płatny w wysokości 10 zł. Płatny wstęp nie obowiązuje opiekunów dzieci.

OFERTA WARSZTATÓW PLASTYCZNYCH

ZUPA FRANZY, 13.08, godz. 13.00

animacja, 3+, 8 min. 30 sek., Francja 2021, reż. A. Chubinidze

Samotna kosmitka Franzy, Szefowa Kuchni, odkrywa, że jej specjalna różowa zupa jest nie tylko pyszna, ale także magiczna, kiedy dzieli się nią z głodującymi stworzeniami żyjącymi na dziwnej planecie.

Opis warsztatu: Żeby dobrze zjeść, trzeba czasem naprawdę się natrudzić. Czasem nawet odbyć daleką podróż. Dlatego na naszym spotkaniu skonstruujemy maszynę latającą. Jak to będzie maszyna – tego jeszcze nie wiadomo. Wy będziecie ją projektować i budować.

WILK, 27.08, godz. 13.00

animacja, 7+, 11 min. 11 sek., Francja 2020, reż. H. Ducrocq

Młody wilczek po raz pierwszy wychodzi z nory kiedy jego matka zajęta jest polowaniem. Zagubiony i przestraszony znajduje schronienie w ogrodzie. Jeanne, Gaston i Louis, dzieci myśliwych, znajdują go i postanawiają zaprowadzić go do jego domu.

Opis warsztatu: Światło i cień – zabawa w teatr. Stworzymy swoje lalki, zaprojektujemy i zbudujemy scenę, no i oczywiście przedstawimy historię. Bardzo konkretnie – czarne na białym!

Na podstawie informacji OKF ,,Iluzja”

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2024