Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Nowy rozkład jazdy PKP od 10 grudnia. Co dla nas nowego od Intercity i Kolei Śląskich?

Facebook Twitter

10 grudnia wchodzi w życie nowy rozkład jazdy, m.in. dla pociągów PKP Intercity. Od tego dnia kursować będzie ich więcej, jak zapowiada przewoźnik na tory wyjadą też bardziej komfortowe składy.

PKP Polskie Linie Kolejowe utworzą nowe przystanki
Fot. intercity.pl

Nowy rozkład jazdy PKP od 10 grudnia

Korekta w rozkładzie oznacza też, że przez Częstochowę przejeżdżać będzie więcej pociągów. Informuje Cezary Nowak – rzecznik PKP Intercity:

Cezary Nowak: Liczba par pociągów kursujących przez województwo śląskie w kategorii Intercity wzrośnie o 3. Nową wyższą kategorię otrzymają pociągi DOKER relacji Gdynia – Katowice, CHEMIK relacji Katowice – Płock oraz WYCZÓŁKOWSKI relacji Lublin Główny – Świnoujście, który zatrzymuje się m.in. w Koniecpolu, Częstochowie czy Lublińcu. Dwa pierwsze będą obsługiwane nowoczesnymi zespołami trakcyjnymi ED 160 Flirt, a ostatni zostanie zestawiony z nowoczesnych wagonów.

Jeżeli np. na święta będziemy przemieszczać się po kraju, opcji połączeń będziemy mieć więcej:

Cezary Nowak: Wraz z wejściem w życie nowego rozkładu jazdy pojawi się nowy pociąg TLK Szczeliniec, który połączy Kraków z Jelenią Górą, zatrzymując się po drodze m.in. w Katowicach. Natomiast skład ICE Morcinek będzie miał wydłużoną trasę. Pociąg do tej pory jeździł z Lublina do Katowic, a dojedzie do Gliwic. Zwiększy się częstotliwość kursowania składu ICE Daszyński łączącego Bielsko-Białą z Warszawą. W nowym rozkładzie pociąg będzie kursował również w weekendy, a nie tylko w dni robocze.

– dodaje Cezary Nowak z PKP Intercity S.A.

Do końca grudnia przewidziane są zmiany i utrudnienia w kursowaniu Kolei Śląskich na trasie S1, czyli wiodącej z Częstochowy do Gliwic

Związane są ze wzmożonymi pracami remontowymi. Na tym odcinku trwa nadal modernizacja infrastruktury kolejowej.

Aldona Węgrzyn: Na odcinku Gliwice – Katowice – Zawiercie – Częstochowa, to na odcinku Chorzów Batory – Ruda Chebzie ruch pociągów będzie prowadzony po jednym torze. Organizacja ruchu zostanie podzielona na dwie fazy do 30 grudnia, a także od 1 do 9 grudnia. Część połączeń zostanie odwołana, jednak w celu zredukowania niedogodności Koleje Śląskie zapewniają honorowanie biletów na odcinku Katowice – Gliwice w wybranych pociągach spółki PKP Intercity

– przekazywała pasażerom Kolei Śląskich, rzecznik Aldona Węgrzyn. Warto sprawdzić rozkłady w danym dniu przez zaplanowaną podróżą.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 26 lutego 2024