Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Koleje Śląskie wprowadzają zmiany przy dojeździe do Pyrzowic. Korekta w rozkładzie

Facebook Twitter

Koleje Śląskie wprowadzą zmiany w rozkładzie jazdy linii S9, którą tak chętnie dojeżdżamy z Częstochowy do Portu Lotniczego w Pyrzowicach. Korekta zostanie dokonana na wniosek samych podróżnych jeszcze w tym miesiącu, ale to nie koniec zmian.

Koleje Śląskie wożą pasażerów na stację Pyrzowice Lotnisko

Koleje Śląskie wprowadzają zmiany

Dalsze zmiany przewoźnik szykuje na lato:

Bartłomiej Wnuk: Od 28 marca, po udostępnieniu toru numer 1 na stacji Zawiercie zmodyfikowany zostanie rozkład jazdy dwóch pociągów na linii S9 przyjeżdżających do Zawiercia po godzinie 8.00. Zmiany te ułatwią przesiadki na pociągi dalekobieżne do i z Warszawy. Kolejna korekta rocznego rozkładu jazdy na kolei jest zaplanowana na 9 czerwca. W letnim rozkładzie jazdy będzie można spodziewać się kolejnych zmian godzin kursowania pociągów na linii S9, o które wnioskowali pracownicy firmy obsługujących lotnisko Katowice Aiport.

Zmiany zatem od czwartku 28 marca, mówi Bartłomiej Wnuk, rzecznik Kolei Śląskich.

Koleje Śląskie Ewakuacja dworca kolejowego w Katowicach Koleje Śląskie

fot. FB/Koleje Śląskie

Obłożenie składów stale rośnie, a najwięcej pasażerów niezmiennie wsiada na dworcach w Częstochowie. Z miesiąca na miesiąc osób, które wybierają tę formę transportu na lotnisko, przybywa:

Bartłomiej Wnuk: Od 1 do 29 lutego tego roku na trasie łączącej Częstochowę i Tarnowskie Góry z usług Kolei Śląskich skorzystało dokładnie 34 720 pasażerów. Od uruchomienia połączenia na S9 na tory między Częstochową a Tarnowskimi Górami codziennie wyjeżdża 10 par pociągów Kolei Śląskich.

Przekazywał rzecznik lokalnego przewoźnika kolejowego Bartłomiej Wnuk.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 27 maja 2024