Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Nowe radiowozy w policji. Więcej samochodów policyjnych na drogach regionu

Facebook Twitter

Jak już wiecie z wiadomości Radia Jura, nowe radiowozu służą na naszych drogach. Policjanci patrolują ulice, wyjeżdżają do akcji.

nowe radiowozy w policji
fot. czestochowa.policja.gov.pl

Nowe radiowozy w policji – już jeżdżą po drodze

Więcej radiowozów oznacza szybszą i skuteczniejszą policję na naszych drogach. Kolejne samochody policyjne zostały przekazane mundurowym z Częstochowy i regionu. Po jednym radiowozie otrzymały: III Komisariat Policji w Częstochowie, Komisariat w Poczesnej i Komisariat w Kłomnicach. Auta trafiły już do służby.

Dariusz Kiedrzyn: Są to pojazdy typowo przeznaczone do służby patrolowo-interwencyjnej, pojazdy z dużym prześwitem, także można tymi samochodami spokojnie także wjechać w teren. Posiadają standardowe wyposażenie. Nowe oznakowanie policyjne już żółto-czerwone. Są to kolejne pojazdy z nowym oznakowaniem w naszym garnizonie. Są to pojazdy hybrydowe, które zużywają małe ilości paliwa. Są przyjazne dla środowiska. Pojazdy japońskie prostej konstrukcji. Mam nadzieję, że będą bardzo trwałe i służyć będą naszej częstochowskiej policji przez wiele, wiele lat.

Mówi insp. Dariusz Kiedrzyn, Komendant Miejski Policji w Częstochowie. Zakup trzech nowych radiowozów został dofinansowany przez miasto Częstochowę, włodarzy poszczególnych gmin, a także Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Katowicach. Jakie policyjne auta sprawdzają się najlepiej?

Dariusz Kiedrzyn: Nam potrzebne są samochody, które są trwałe, ponieważ są użytkowane 24 godziny na dobę przez trzech różnych kierowców. To nie jest tak, że jest jeden kierowca i samochód. Każdy policjant jeździ inaczej, każdy policjant inaczej do tego samochodu podchodzi i też nie wpływa na to, że jego żywotność się wydłuż, wręcz przeciwnie. Koszt pojazdów jest ponad 180 tysięcy pojazdów, liczone już jest wszystko, czyli wyposażenie, radiostacje, sygnały dźwiękowe, oznakowanie.

Ocenia komendant częstochowskiej policji. Z kolei dla przedstawicieli Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ważne było też, że na drogi w policyjnych barwach wyjadą auta zarówno nowoczesne, jak i bardziej ekologiczne – o niskiej emisyjności spalin.

Tomasz Bednarek: To jest cel dofinansowania tego zadania zakupu tych radiowozów. To tak naprawdę dla nas jest wymiana starych, nieekologicznych radiowozów na te nowoczesne i przede wszystkim ekologiczne samochody. Stąd jest to dla nas zadanie ważne. Inwestycja ważna, bo przynosi korzyści środowisku naturalnemu.

Dodaje Tomasz Bednarek, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lutego 2024