Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Święto Policji na Placu Biegańskiego. Awanse uzyskało ponad 300 mundurowych [FOTO]

Facebook Twitter

Policjanci z częstochowskiego garnizonu obchodzili wczoraj (5.07) swoje święto. W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele parlamentu, władze województwa, miasta oraz częstochowianie.

Fot. czestochowa.policja.gov.pl

Święto Policji na Placu Biegańskiego

Centralną częścią uroczystości było wyróżnienie funkcjonariuszy:

Barbara Poznańska: Policjanci z częstochowskiego garnizonu obchodzą swoje święto, święto policji, które odbyło się na placu Biegańskiego w samym centrum Częstochowy. To moment i czas, żeby nagrodzić policjantów za ich ciężką służbę, docenić za ich trud. Był to moment, żeby również mianować na wyższe stopnie policjantów naszego garnizonu. Tutaj każdy otrzymał z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Artura Bednarka akt mianowania na wyższy stopień policyjny

– mówi asp. sztab. Barbara Poznańska. Awanse uzyskało 298 policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie i 64 policjantów z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji.

Fot. czestochowa.policja.gov.pl

Jak podkreśla mł. insp. Dariusz Kiedrzyn, Komendant Miejski Policji w Częstochowie obszar działań częstochowskiego garnizonu jest bardzo rozległy:

Dariusz Kiedrzyn: Nasz garnizon jest bardzo dużym garnizonem, od Koniecpola, czyli granica z województwem łódzkim to myślę, że spokojnie koło 100-130 tys. mieszkańców powiatu – niedawno jeszcze takie dane funkcjonowały, koło 200 tysięcy mieszkańców miasta Częstochowy, 6 komisariatów miejskich, 5 komisariatów gminnych.

Mimo dużej powierzchni, w Częstochowie możemy czuć się bezpiecznie:

Dariusz Kiedrzyn: Na szczęście mamy spadek przestępstw najbardziej takich szczególnie uciążliwych dla obywateli. Myślę o bójkach, pobiciach, rozbojach, kradzieżach, włamaniach. Odnotowujemy spadek tych przestępstw, w ogóle spadek przestępczości ogólnej.

Fot. czestochowa.policja.gov.pl

Jak podkreślał mł. insp. Dariusz Kiedrzyn, Komendant Miejski Policji w Częstochowie, bycie policjantem to nie praca, tylko służba, do której zachęcał młodych ludzi:

Dariusz Kiedrzyn: Cały czas trwa nabór do policji nie tylko częstochowskiej, ale i policji śląskiej. Mamy braki, mamy wakaty, ale na bieżąco są one uzupełniane. Nie ma tutaj przestojów w przyjęciach do służby, młodych kandydatów do policji, więc jestem spokojny, że to tylko kwestia czasu, kiedy uzupełnimy te brakujące miejsca. Nabór do policji to cała procedura z tym związana. Testy sprawnościowe, psychotesty. Nie jest łatwo dostać się, ale myślę, że dla chcącego nic trudnego.

W tym roku święto policji przypada w 104. rocznicę powstania policji państwowej. Wojewódzkie obchody Święta Policji odbędą się 14 lipca br. o godz. 12.00 na placu przed Pomnikiem Walki i Pracy – „Żyrafa” w Tychach.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 17 maja 2024