Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Nowe informacje w sprawie wypadku na drodze między Boronowem a Herbami, w którym zginęły 3 osoby. W gminie Herby- trzydniowa żałoba

Facebook Twitter

Policjanci z Komendy Powiatowej w Lublińcu pod nadzorem prokuratora wyjaśniają szczegółowo co było przyczyną wczorajszego (6.12) wypadku jaki miał miejsce na DW 905 między Boronowem a Herbami. Jak już Was informowaliśmy nie żyją trzy osoby.

Zginęło trzech mężczyzn kierowca i dwóch pasażerów samochodu osobowego. Mieli 38,39 i 52 lata, wszyscy byli mieszkańcami powiatu lublinieckiego. Przypomnę, że to było zderzenie samochodu ciężarowego przewożącego blisko 17 ton miału węglowego- z osobowym Volkswagenem. Siła uderzenia była tak duża, że osobówka znalazła się w rowie, przygnieciona przyczepą. Wersji o przyczynach wypadku jest kilka, szczegółowo zajmują się tym śledczy. Nie wykluczone jednak, że przyczepa ciężarówki wypięła się ze składu, uderzając w jadący z naprzeciwka samochód osobowy, tak relacjonowali w mediach obecni na miejscu strażacy. Policja nie ujawnia szczegółów. Wiadomo jedynie, że kierujący samochodem ciężarowym był trzeźwy.

W gminie Herby rozpoczęła się trzydniowa żałoba ogłoszona po wtorkowym wypadku drogowym, w którym zginęło trzech mężczyzn. Odwołano imprezy rozrywkowe, a flagi opuszczono do połowy masztu i przewiązano kirem.

Rodzinom ofiar składamy głębokie i szczere wyrazy współczucia oraz życzymy wiele sił w tych trudnych chwilach

napisała wójt gminy Herby Iwona Burek, ogłaszając trzydniową żałobę.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 lutego 2023