Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Nowe auto do przewozu osób niepełnosprawnych w Wręczycy Wielkiej

Facebook Twitter

Blisko 240 tysięcy złotych kosztowało nowe auto do przewozu osób niepełnosprawnych, które pozyskała gmina Wręczyca Wielka.

Wręczyca Wielka ma auto do przewozu osób niepełnosprawnych

Wręczyca Wielka ma auto do przewozu osób niepełnosprawnych. Wójt Tomasz Osiński odebrał już kluczyki do nowego samochodu. Mikrobusem będą jeździć dzieci i młodzieży do placówek, w których prowadzone są zajęcia i rehabilitacja. Auto jest 9-osobowe, w tym są miejsca dla czterech osób na wózkach inwalidzkich. Wartość całego projektu wynosi blisko 240 tysięcy złotych. Umowę na zakup auta, w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami”, realizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, podpisano w lipcu.

 Zakup nowego samochodu ma na celu podniesienie jakości życia osób niepełnosprawnych oraz zlikwidowanie barier transportowych na terenie gminy Wręczyca Wielka. Mikrobus będzie służył do przewozu dzieci i młodzieży do placówek, w których prowadzone są zajęcia i rehabilitacja. Auto jest dostosowanie do przewożenia dziewięciu osób w tym czterech na wózkach inwalidzkich. Jest w pełni dostosowany, aby w bezpieczny sposób i zgodny z prawem przewozić osoby niepełnosprawne. Wartość całego projektu wynosi 239 900,00 zł. Mam nadzieję, że samochód będzie służył bezawaryjnie całej naszej społeczności długie lata, a każdy jego użytkownik będzie z niego zadowolony

– mówi wójt gminy Tomasz Osiński.

www.wreczyca-wielka.pl

Zakup pojazdu został zrealizowany w ramach projektu pn.: „Likwidacja barier transportowych – zakup samochodu do przewozu osób niepełnosprawnych – mieszkańców Gminy Wręczyca Wielka”, a dofinansowanie pochodziło z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON), które udało się pozyskać za pośrednictwem Starostwa Powiatowego w Kłobucku w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III” w obszarze D – Likwidacja barier transportowych.

www.wreczyca-wielka.pl

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj