Norwid Częstochowa wygrał z Treflem Gdańsk za 3 punkty

Siatkarze Norwida kontynuują zwycięską passę! W meczu 14 kolejki Plus Ligi rozegranym w środę (03.01) drużyna Exact Systems Hemarpol Częstochowa pokonała u siebie Trefl Gdańsk 3:1 i odniosła trzecie zwycięstwo z rzędu.

Drużyna z Gdańska to kolejny „teoretycznie” mocniejszy rywal, który został pokonany przez częstochowian. Podopieczni trenera Leszka Hudziaka byli ekipą zdecydowanie lepszą i nadspodziewanie łatwo poradzili sobie z Treflem.

Pierwszy set upłynął pod znakiem wielkiej kontrowersji i kłótni siatkarzy gości z arbitrem spotkania. Przy stanie 18:16 dla Norwida serwowali goście. W momencie serwisu sędzia przerwał jednak akcję i stwierdził przekroczenie czasu 8 sekund, jaki zawodnik ma na rozpoczęcie akcji po gwizdku arbitra. To bardzo zdenerwowało gdańszczan, którzy nie mogli pogodzić się z decyzją sędziego. Cała awantura trwała dobrych kilka minut i zakończyła się dwiema czerwonymi kartkami dla trenera Trefla Igora Juricica i zawodnika Mikołaja Sawickiego, co oznaczało dwa punkty przyznane Norwidowi. Częstochowianie wygrali tego seta mimo nerwowej końcówki do 24.

Druga partia to wyraźna przewaga naszej drużyny, która była lepsza w każdym elemencie gry. Norwid wygrał tego seta do 16 i objął prowadzenie 2:0. Trzeci set mógł i powinien być ostatnim setem tego meczu, ale częstochowianie roztrwonili kilkupunktową przewagę, utrzymywaną od początku seta. Gdańszczanie obronili meczbola przy stanie 25:24, za chwilę wykorzystali swojego setbola i zwyciężyli w tej partii 28:26.

Na szczęście to było wszystko na co tego dnia pozwolili swoim rywalom Sobański i spółka. Czwarty set to kapitalna gra Norwida, który zwyciężył do 17 i odniósł zasłużone zwycięstwo za 3 punkty. MVP spotkania został wybrany nasz atakujący Dawid Dulski. Słowa pochwały należą się oczywiście całej naszej drużynie. Kolejny świetny mecz rozegrał nasz kapitan Rafał Sobański i Damian Kogut. Dobrze na rozegraniu znowu zaprezentował się Tomasz Kowalski.

Po tym triumfie Norwid Częstochowa awansował na 10 miejsce w tabeli z dorobkiem 17 punktów, wyprzedzając tym samym utytułowaną Skrę Bełchatów. Następny mecz nasi siatkarze rozegrają w najbliższy piątek (05.01), kiedy to zmierzą się na wyjeździe z aktualnym wiceliderem rozgrywek Projektem Warszawa.