Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Nielegalne automaty: Akcja Urzędu Celno-Skarbowego

Facebook Twitter

Funkcjonariusze ze Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach zlikwidowali pięć punktów z nielegalnymi automatami do gier hazardowych. Incydent miał miejsce na terenie Panek, Koniecpola, Będzina, Jaworzna oraz Żor, z największą liczbą nielegalnych maszyn w Będzinie (7) i Jaworznie (6).

Nielegalne automaty
fot. www.slaskie.kas.gov.pl

Podczas akcji w punktach przebywały osoby w wieku od 23 do 61 lat, które obsługiwały lokale. Zostały one przesłuchane pod kątem podejrzeń o prowadzenie i organizowanie nielegalnych gier na automatach. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie 25 automatów, na których odbywały się nielegalne gry hazardowe, a także blisko 30 tys. zł w gotówce, prawdopodobnie przeznaczone na wygrane.

Zarekwirowano nielegalne automaty i sporą ilość gotówki

Izba Administracji Skarbowej w Katowicach przypomina, że organizowanie lub prowadzenie gier hazardowych wbrew obowiązującym przepisom stanowi przestępstwo, za które grozi wysoka grzywna i kara pozbawienia wolności do lat 3. Organizatorom nielegalnych gier na automatach, a także właścicielom lokali, w których te gry są organizowane, grożą dodatkowo kary pieniężne w wysokości 100 tys. zł od każdego nielegalnego automatu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 marca 2024