Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Nauka hybrydowa trwa w szkołach – na miejscu 50% uczniów. Zajmą się z pedagogami głównie odbudową relacji społecznych

Facebook Twitter

Zgodnie z rozporządzeniem rządowym, uczniowie również częstochowskich „podstawówek” i szkół średnich wracają do szkolnych ławek. Nauka odbywa się w systemie hybrydowym, a magistrat zapewnia, że szkoły przygotowano na takie rozwiązanie.

fot. markusspiske / pixabay.com

Póki co nie zgłaszano żadnych problemów odnośnie nauczania w tej formie:

Od poniedziałku, oprócz 37 częstochowskich przedszkoli, także 45 szkół podstawowych oraz zespołów szkolno-przedszkolnych gości już uczniów nie tylko klas 1-3, ale także 4-8. Nauka odbywa się w ścisłym reżimie sanitarnym, przy wietrzeniu sal podczas przerw a także dezynfekcji placówek w weekendy.

Włodzimierz Tutaj – rzecznik częstochowskiego magistratu, informuje, że w tym mieszanym systemie działają wszystkie miejskie placówki oświatowe. Zdecydowano się też na hybrydową naukę w szkołach specjalnych:

Działa też 6 miejskich szkół specjalnych. Hybrydowo uczy się 21 szkół średnich podległych miastu. Nauczanie hybrydowe to połączenie nauki stacjonarnej i zdalnej. W systemie tym nauczanie w formie stacjonarnej może realizować nie więcej niż 50% uczniów danej placówki, dla drugiej połowy zajęcia odbywają się zdalnie z wykorzystaniem technik i metod kształcenia na odległość.

Dyrektorzy częstochowskich placówek mają w kolejnych tygodniach zająć się w głównej mierze odbudową kontaktów społecznych wśród uczniów.

Wydział Edukacji Urzędu Miasta prosił dyrektorów szkół o zwrócenie szczególnej uwagi na integrację i odbudowę relacji rówieśniczych wśród dzieci i młodzieży. Zachęcał też, aby pierwsze dni nauki poświęcić na spotkania z wychowawcą klasy, omówienie bieżących spraw ważnych dla społeczności szkolnej oraz stworzenie atmosfery, która pomoże uczniom uporać się z różnymi problemami będącymi skutkiem długiej izolacji. Wsparciem służą specjaliści zespołu poradni psychologiczno-pedagogicznych.

Włodzimierz Tutaj, rzecznik w magistracie, przypomina, że od 31 maja do końca roku szkolnego nauka ma wrócić już w pełni tylko do szkół.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj