Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Najbardziej oblegane kierunki na studia w Częstochowie? Sprawdziliśmy!

Facebook Twitter

Brakuje fachowców, inżynierów i innych wysoko wykwalifikowanych pracowników technicznych na rynku. Dlatego sprawdzamy co szczególnie chcemy studiować w Częstochowie.

Największym powodzeniem na studiach stacjonarnych na Politechnice, w tym roku cieszyły się kierunki: informatyka, finanse i rachunkowość, angielski język biznesu. Wraz z inauguracją roku akademickiego wiadomo, gdzie młodzi ludzie aplikowali najchętniej. Na studiach niestacjonarnych studenci wybierali głównie: budownictwo, informatykę i elektrotechnikę. Z kolei wśród studentów zagranicznych szczególnym powodzeniem cieszyła się: informatyka, logistyka oraz design i zarządzanie projektami. Częstochowska uczelnia liczy też na absolwentów tych kierunków, bo najważniejsze to studia skończyć, a jak wiadomo fachowców w tych dziedzinach poszukują nie tylko lokalni przedsiębiorcy.

Na Uniwersytecie im. Jana Długosza szczególnym zainteresowaniem cieszył się kierunek lekarski, w tym roku akademickim nowo otwierany. O indeks starało się 19 kandydatów na jedno miejsce, na studiach stacjonarnych jest ich 60.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2024