Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Nadleśnictwo Lubliniec prosi o pomoc w wykryciu sprawców zaśmiecania lasu odpadami z budowy

Facebook Twitter

Nadleśnictwo Lubliniec prosi nas i wszystkich mieszkańców o pomoc. Mniej więcej miesiąc temu ktoś na zielonych terenach pozbył się budowlanych odpadów, prawdopodobnie kilkukrotnie wjeżdżając większym samochodem do lasu.

fot. facebook.com/nadlesnictwo.lubliniec

Porzucone cegły, gruz rozbiórkowy, śmieci i opony znalazła lokalna Straż Leśna.

To zostało wykryte w dwóch lokalizacjach na terenie Nadleśnictwa Lubliniec i w jednej lokalizacji na terenie parku miejskiego. W tej chwili prowadzone są czynności w kierunku wykrycia sprawcy, prowadzone są równoległe przez naszą Straż Leśną, jak również przez Straż Miejską w Lublińcu. Sprawa nie jest łatwa do wykrycia, dlatego że miało to miejsce w okolicach 6-10 grudnia – wtedy zostały po raz pierwszy wykryte śmieci

– mówi działający na miejscu nadleśniczy Zbigniew Znojek. Celem jest dotarcie do zapisów monitoringu, kamerek samochodowych lub świadków, którzy mogli widzieć osoby pozbywające się w ten sposób odpadów. Leśnicy dążą do ukarania sprawców, bo doszło do zaśmiecenia lasu na dużą skalę:

Próba zlokalizowania miejsca skąd one mogły być przetransportowane do lasu, bo niewątpliwie jest to materiał rozbiórkowy, wskazuje na to jakość odpadów, są to materiały budowlane, cegły, opakowania po środkach do zabezpieczania muru, pozostałości chemiczne, ale też śmieci, choinki, opony – wszystko, co mogło być z terenu rozbiórki budowy czy placu przyległego.

Do zaśmiecenia doszło na terenie leśnictwa Łopian, nieopodal ścieżki rowerowej biegnącej wzdłuż ulicy Stalmacha, w leśnictwie Lubliniec w rejonie obwodnicy miasta i w lasach miejskich nieopodal kanału Grunwaldzkiego w Lublińcu

– dodaje nadleśniczy.

Podejrzewamy, że to było koło 5 transportów mniejszym samochodem bądź samochodem z przyczepą. Jedna z tych lokalizacji znajduje się blisko ścieżki pieszo-rowerowej, więc może przypadkiem ktoś widział, może ktoś ma jakieś podejrzenia. Byłaby to cenna informacja. Uważam, że w tym zakresie powinno się bezwzględnie ścigać i karać osoby, które dopuszczają się tego typu procederów.

O pomoc w ustaleniu sprawców zaśmiecania lasów apelował nadleśniczy Zbigniew Znojek z Nadleśnictwa Lubliniec. Wszelkie sygnały warto kierować do tutejszej Straży Leśnej, która gwarantuje anonimowość.

Zobaczcie zdjęcia (źródło: facebook.com/nadlesnictwo.lubliniec):

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj