Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Na 47 przejściach dla pieszych w powiecie lublinieckim i częstochowskim poprawią bezpieczeństwo

Facebook Twitter

Inwestycje w bezpieczniejsze przejścia dla pieszych w naszym subregionie, zapowiadał katowicki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Teraz podpisane zostały niezbędne umowy. Zatem w północnej części woj. śląskiego, doczekamy się jako piesi, inwestycji z rządowego Programu Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej.

przejściach dla pieszych, przejścia dla pieszych

Przejścia dla pieszych w powiecie lublinieckim i częstochowskim zyskają nową infrastrukturę drogową

Przejścia dla pieszych, na których zobaczymy nową infrastrukturę drogową, zlokalizowane są w ciągu DK11 w Ciasnej, Molnej i Sierakowie Śląskim, DK46 w Gwoździanach, Lipiu Śląskim, Lisowicach, Pawonkowie, Kochanowicach, Lubecku, Herbach, Lisowie, Blachowni, Pietrzakach i Trzepizurach oraz na DK78 w Tarnowskich Górach. Prace zrealizuje firma z Cieszyna. Zapowiadane są takie prace jak: budowa oświetlenia dla pieszych, tam gdzie to niezbędne prace brukarskie, budowa dojść dla pieszych oraz kostki integracyjnej czy potrzebna modyfikacja oznakowania.

Fot. gov.pl

W ramach zadania zmiany mają pojawić się na 47 przejściach na drogach krajowych, w obrębie powiatów: lublinieckiego, częstochowskiego i tarnogórskiego. Wartość kontraktu opiewa na ponad 3,3 miliona złotych. Wszystko powinno być gotowe za pół roku.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lutego 2024