Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Muzeum Częstochowskie będzie gościć licznie w wakacje dzieci i młodzież. Warsztaty już 29 czerwca

Facebook Twitter

Muzeum Częstochowskie zaprasza dzieci i młodzież na wakacyjne warsztaty z bogatą tematyką. Okazuje się, że uczniowie spędzający lato w mieście, będą najczęstszymi gośćmi tej instytucji kultury.

Warsztaty dla dzieci w muzeum

Muzeum Częstochowskie zaprasza na warsztaty

Pierwsze zajęcia zaplanowane są już w najbliższy czwartek i piątek (29-30.06.).

Katarzyna Ociepa: Pocztówka, widokówka czy odkryta? Jest to taki ciekawy temat dla dzieci, bo dzieci nauczą się wypisywania pocztówek, odkryją tą dawną historię, zapomnianą już, bo niestety dzieciaki pocztówek już nie wysyłają z wakacji. Świat internetowy im to wyparł, a tu dzieci przygotują swoją własną pocztówkę, nauczą się je wypisywać, może to ich zainspiruje do wysłania z wakacji takiej pocztówki do swoich rodziców.

Zajęć warsztatowych plastycznych i tych połączonych z prezentowanymi wystawami będzie więcej

– mówi Katarzyna Ociepa z Muzeum Częstochowskiego. W lipcu propozycje również dla przedszkolaków, ale i starszych dzieci:

Katarzyna Ociepa: Muzea pełne tajemnic. Są to warsztaty, które będą się odbywały w multicentrum Zodiak, w jednym z obiektów Muzeum Częstochowskiego. Tam dzieciaki zarówno odkryją tajemnice muzeów, które są na świecie, ale też i naszego Muzeum Częstochowskiego. Tajemnice troszeczkę związane z eksponatami. Uzupełnione będą te warsztaty oczywiście warsztatami plastycznymi i konstrukcyjnymi. Z klocków też będą budowali ciekawe eksponaty.

Do udziału można zgłaszać uczestników indywidualnych oraz grupy zorganizowane, przypominają częstochowscy muzealnicy.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 grudnia 2023