Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Mikser, znany raper z Częstochowy został ambasadorem akcji Cała Polska Czyta Dzieciom

Facebook Twitter

Częstochowski raper i freestyler Mikołaj Mądrzyk, znany bardziej jako Mikser, został ambasadorem akcji "Cała Polska Czyta Dzieciom".

Mikser, Cała Polska Czyta Dzieciom

Mikser ambasadorem akcji Cała Polska Czyta Dzieciom

W ramach współpracy z fundacją tworzy od dłuższego czasu materiały multimedialne, w tym wideoklipy czy prowadzi z uczniami warsztaty:

Mikołaj Mądrzyk: Czas, który jest zajęty to są projekty z Cała Polska czyta dzieciom. Są prelekcje na temat przemocy i uzależnień połączone z kulturą hip hop w całej Polsce, w sumie to w Europie. W dalszym ciągu jest zapał, bo mając 6-7 spotkań w różnych miejscach Polski w tygodniu i musisz to sobie tak ułożyć na mapie, żeby zdążyć jakoś logistycznie to rozegrać. Ja robię co w mojej mocy i dzięki Bogu nie wypalam się. Jakoś tak jest. Jak Ci poszły warsztaty? Ja lubię mówić uważam, że zrobiłem swoją pracę dobrze.

Miksera, czyli ambasadora akcji gościliśmy w Radiu Jura.

Jak mówi działalność na rzecz najmłodszych jest dla niego szczególnie ważna:

Radio Jura: Cała Polska czyta dzieciom. To jest też dla Ciebie projekt  szczególnie cenny.

Mikołaj Mądrzyk: Jest bliskie mojemu sercu z bardzo wielu względów. Mądrze politycznie jest prowadzony. Nie jest tak, że pojawia się pierwszy lepszy polityk, który chce ocieplić się przed wyborami i on nagle jest fanem książek. Tutaj pani Irena Koźmińska, prezes Cała Polska czyta dzieciom. Ona bardzo mądrze do tego podchodzi i nie daje tego sprzedać politykom przez to. Bardzo ten projekt zaskarbił sobie moje serducho. Druga rzecz to że można książką w wariancie technologicznym, wystarczy poczytać komuś pół godziny dziennie i to zawiązuje relacje i załatwia bardzo wiele spraw w przyszłości.

Projekt się nie kończy, powstała też nowa jego odsłona, przy współpracy z młodymi uczestnikami:

Mikołaj Mądrzyk: Rozumiemy się bez słów, jak to się mówi. Niedawno miałem zaszczyt i przyjemność już po paru latach współpracy oficjalnie zostać ambasadorem Cała Polska czyta dzieciom – pasowanym, mianowanym hucznie w Warszawie. Nie spodziewałem się, że będzie mi w życiu dane być ambasadorem, z czego jestem niesamowicie dumny i cieszę się, że moja osoba może łączyć się z dobrymi rzeczami, które umówmy się nie są w scenie, szczególnie w rapie. Udało nam się zrobić lwią część projektu, czyli nagrania utworów, 40 osób klipu. Cała Polska czyta dzieciom darzyła mnie i moją ekipę niesamowitym zaufaniem i to było naprawdę świetne, że mieliśmy wolność artystyczną

– o współpracy z fundacją Cała Polska Czyta Dzieciom, mówił ambasador akcji – Mikser. W naszym studiu gościł go Mariusz Osyra.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj