Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Świąteczne Granie z Kubą: Były emocje, muzyka i chęć, aby pomóc

Facebook Twitter

Po pandemicznej przerwie do Częstochowy wróciło „Świąteczne Granie z Kubą". Całkowity dochód ze sprzedaży biletów trafi do podopiecznych Fundacji „Ludzki Gest".

Fot. facebook.com/FundacjaLudzkiGest

Świąteczne Granie z Kubą

Sportowo-muzyczne wydarzenie z udziałem wielu znanych gwiazd umiliło nam czas między świętami a Nowym Rokiem:

Kuba Błaszczykowski: Jestem mega zadowolony z tego, ale myślę, że to trzeba by było przede wszystkim podziękować tym wszystkim ludziom, którzy po prostu chcą przyjechać w tym ciężkim czasie. My dzwonimy, prosimy, a oni okazują dobre serca i mówią, że nie ma problemu. Przyjeżdżają przez co tworzy taka fajna atmosfera. Przez to tworzy się takie fajne święto, spotkanie między Świętami a Nowym Rokiem, które ma stworzyć przede wszystkim fajną, przyjazną, rodzinną atmosferę – to jest ważne. Myślę, że to było czuć.

W turnieju wzięły udział gwiazdy sportu, estrady i kabaretu

– mówił Kuba Błaszczykowski, patron wydarzenia w Częstochowie. Impreza odbyła się po raz piąty. Na boiskach w Hali Sportowej Częstochowa zmierzyły się ze sobą cztery drużyny w walce o Puchar Prezydenta Miasta:

Anna Wyszkoni: Bardzo chętnie zawsze tutaj się pojawiam. Bardzo dobrze się tutaj bawię, bo o to chodzi, żeby przez zabawę po prostu pomagać. Bardzo się cieszę, że są tacy ludzie jak Kuba, którzy po wielkim swoim sukcesie życiowym po prostu chcą ten sukces przekuć w coś jeszcze większego jak pomoc innym. Cieszę się, że ta impreza wróciła po przerwie pandemicznej, że możemy znowu się bawić, że możemy znowu pomagać i za rok, jeśli impreza się odbędzie, mnie nie zabraknie. Ograłam Kubę 6:4

– mówiła piosenkarka Anna Wyszkoni. Na zaproszenie Kuby Błaszczykowskiego odpowiedziały m.in. wielkie nazwiska związane z naszym sportem:

Łukasz Piszczek: Kuba już któryś raz organizuje świąteczne granie i za pierwszym razem od razu mi się to spodobało. Jeśli tylko ma możliwości i czas, to chętnie przyjeżdżam. Myślę, że inne osoby, które bardzo cenią też Kubę za to jak działa poza piłką, a działa bardzo dużo.

Agnieszka Radwańska: Warto pomagać. Też fajnie jest zobaczyć się z osobami, których na co dzień się nie widuje, a jednak ze sportowcami i artystami także bawimy się naprawdę wspaniale. Ale wiadomo, najważniejsze jest to, że jesteśmy. Także gratuluję Kubie, że po raz kolejny taki event zrobił.

– mówią piłkarz Łukasz Piszczek i tenisistka Agnieszka Radwańska. Tłumnie zjawiła się też publiczność, a bilety cegiełki pomocy pozwolą na pomoc wielu dzieciom:

Bartosz Zmarzlik: To organizuje Kuba, świetna inicjatywa. Warto pomagać. Nam też jest bardzo miło, że możemy w jakiś sposób wesprzeć, uczestniczyć w takim wydarzeniu. Pokazujemy, że mimo uprawiania różnych dyscyplin, potrafimy się zjednoczyć, zrobić coś fajnego, potrafimy się zgrać, ściągnąć też publiczność i po prostu świętować fajny dzień z inicjatywą charytatywną dla najbardziej potrzebujących

– dodaje znany żużlowiec Bartosz Zmarzlik. Przypomnijmy Fundacja „Ludzki Gest” pomaga chorym i niepełnosprawnym dzieciom w regionie, województwie, a także w całym kraju.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj