Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Miejski program in vitro przedłużony. Do tej pory urodziło się 78 maluszków

Facebook Twitter

Częstochowski program in vitro będzie kontynuowany. Do tej pory dzięki dofinansowaniu w ramach programu na świat przyszło 78 maluszków.

Częstochowa na kolejne trzy lata przedłużyła miejski program  in vitro, w ramach którego wspierane finansowo są pary, które starają się o potomstwo. Program „Leczenie niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców…” realizowany jest od 2012 roku. Efekt to blisko 80 narodzonych dzieci.

Grażyna Stramska-Świerczyńska: W programie zapisane jest, że w ciągu jednego cyklu, tego 3-letniego para jeden raz może starać się o dofinansowanie w ramach  naszego programu, a w ramach tego naszego miejskiego programu, który już 11 lat realizujemy urodziło się 78 dzieci. Było osiem par bliźniaczych, cieszy się dużym zainteresowaniem i przynosi szczęście tym parom, które szczęśliwie doczekały się potomstwa dzięki naszemu programowi.

Procedura w ramach miejskiego programu prowadzona jest przez podmioty lecznicze wyłaniane w drodze konkursu ofert. Miasto dofinansowuje je od kilku lat kwotą 5 tys. zł. W chwili obecnej realizowana będzie już piąta edycja programu, informowała Grażyna Stramska-Świerczyńska, naczelnik Wydziału Zdrowia UM Częstochowy.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj