Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Program in vitro: w sobotę w Częstochowie rusza nabór wniosków

Facebook Twitter

W najbliższą sobotę 10 lutego w Urzędzie Miasta przy ul. Śląskiej 11/13 znów będzie można składać wnioski o miejskie dofinansowanie in vitro. Uczestniczącym w programie przysługuje możliwość jednorazowego wsparcia wysokości do 5 tys. złotych. Przy naborze decyduje kolejność zgłoszeń.

Program in vitro In Vitro w Częstochowie Statystyki urodzeń w Częstochowie

Program in vitro

Od początku realizacji częstochowskiego programu in vitro złożono prawie 400 wniosków o dofinansowanie terapii. Po medycznej weryfikacji, czekające na potomstwo pary przeszły ponad 300 procedur. Urodziło się już 79 dzieci, w tym 8 par bliźniąt. Co ważne, wnioski można składać w sobotę tylko w godzinach 9.00-12.00.

Do udziału w programie „Leczenie niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców Miasta Częstochowy” zakwalifikowane zostaną pary jeśli:

• wiek kobiety mieści się w przedziale 20-40 lat w/g rocznika urodzenia – dopuszcza się możliwość przeprowadzenia procedury u pacjentek w wieku do 42 lat (wg rocznika urodzenia) jeżeli stężenie AMH jest powyżej 0,7 ng/ml,
• pozostają w związku małżeńskim lub w związku partnerskim,
• są mieszkańcami zameldowanymi w Częstochowie,
• poddały się wcześniej leczeniu niższego rzędu, które zakończyło się niepowodzeniem lub posiadają bezpośrednie wskazania do zapłodnienia pozaustrojowego,
• zostały zakwalifikowane do leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego przez Realizatora Programu, zgodnie z wytycznymi Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu.

Program in vitro. Wnioski

Wnioski o objęcie dofinansowaniem wraz z oświadczeniami dostępne są na stronie TUTAJ.

Realizatorami programu są obecnie: Provita Sp. z o.o. Katowice, Medi Partner Sp. z o.o Warszawa, Gyncentrum Sp. z o.o., Centrum Leczenia Niepłodności Novomedica Sp z o.o. , Centrum Bocian Sp. z o.o. Sp.k., Gameta-Szpital Sp. z o.o. i Wspólnicy Sp.k. Pacjenci sami wybierają, z usług której kliniki chcą skorzystać.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj