Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Miejski monitoring znów okazał się pomocny, za miniony rok 860 zaobserwowanych zdarzeń

Facebook Twitter

Miejski monitoring Częstochowy znów pomocny, straż miejska podsumowała jego działanie w ubiegłym roku. Pomógł 860 razy, tyle zaobserwowanych sytuacji zakończyło się interwencją mundurowych. Wiele z nich trafiło do innych służb.

Zapisy z kamer coraz częściej są ważnym dowodem w śledztwach i sprawach przed sądem:

Przeważnie policjanci występują do nas o zabezpieczenie wszelkich nagrań, jeżeli mają jakieś swoje interwencje w rejonie miejskiego monitoringu, czy to są np. kolizje. Na podstawie nagrania łatwo zobaczyć, z czyjej winy doszło do kolizji, czy do wypadku. Jeżeli to są jakieś bójki, pobicia, to są różne sytuacje, a było 391.

System miejskich kamer jest sukcesywnie rozbudowywany, dlatego pytaliśmy w Straży Miejskiej ilu pracowników referatu stale obserwuje częstochowskie ulice:

W zależności, czy są jakieś zgłoszone wydarzenia, czy jakieś imprezy sportowe, bo kamery mamy też przy stadionach sportowych, czy są to jakieś uroczystości w centrum Częstochowy na placu Biegańskiego, czy w Alejach, czy w rejonie Jasnej Góry. Natomiast teraz średnią są to 3-4 osoby. Operator przychodząc do pracy, pracuje po 8 godzin, oczywiście ma zagwarantowane ustawowe przerwy, natomiast jest to praca 5 dni w tygodniu po 8 godzin

– podsumowywał dla nas Artur Kucharski ze Straży Miejskiej. W ubieglym roku w oku kamery dominowały sytuacje związane z osobami leżącymi w miejscu publicznym, zakłócaniem porządku czy wszelkimi awariami. Pozostałe najczęstsze zdarzenia zauważone przez operatorów to: wypadki, kradzieże i bójki.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj